Szczegóły

09 listopada 2022

Ubezpieczenia komunikacyjne PZU dostępne dla klientów Pekao

Największy ubezpieczyciel w Polsce rozszerza kanały sprzedaży swojej oferty skierowanej do kierowców. Od dzisiaj klienci Pekao mogą kupić polisy komunikacyjne PZU we wszystkich oddziałach banku w Polsce. Niebawem ubezpieczenia PZU dla właścicieli pojazdów będą dostępne także zdalnie – przez aplikację PeoPay oraz w bankowości internetowej Pekao24, a od przyszłego roku także za pośrednictwem infolinii Pekao. Oferta ubezpieczeń komunikacyjnych PZU jest jedną z najszerszych na rynku i zapewnia pomoc kierowcom w nawet najtrudniejszych sytuacjach na drodze.

 – W pełni wykorzystujemy siłę synergii podmiotów tworzących Grupę PZU. Potencjał bancassurance  odpowiada współczesnym trendom, zgodnie z którymi klienci chcą mieć możliwość załatwienia różnych spraw finansowych w jednym miejscu. Na bieżąco rozszerzamy ofertę ubezpieczeń  w bankach. W formule stand alone w 2021 r. wdrożyliśmy ubezpieczenia turystyczne, a od dziś oferujemy ubezpieczenia komunikacyjne dla właścicieli i współwłaścicieli pojazdów posiadających rachunek w Pekao.  Udostępnienie oferty polis komunikacyjnych dla klientów Pekao  jest kolejnym krokiem w realizacji bieżącej strategii PZU i rozszerzania współpracy w ramach Grupy PZU  – mówi Agnieszka Gocałek, dyrektor Biura Bancassurance i Programów Partnerstwa Strategicznego w PZU.

PZU przygotował ofertę dla kierowców, z możliwością dostosowania jej zakresu do indywidualnych potrzeb. Z ubezpieczeniem PZU Auto właściciel samochodu osobowego, ciężarowego o dopuszczalnej masie  całkowitej 3,5 tony czy skutera lub motocyklu poradzi sobie nawet w najtrudniejszej sytuacji. Oprócz szybkiej pomocy na drodze w ramach usług assistance , kierowcy mogą liczyć także m.in. na sprawdzenie stanu technicznego auta przed jego zakupem z rynku wtórnego. W przypadku, gdy ubezpieczony samochód uległ wypadkowi, a właściciel zdecyduje się na zakup innego auta na rynku wtórnym, to w ramach ubezpieczenia PZU Pomoc w Drodze w wariancie Super może on skorzystać z weryfikacji stanu technicznego pojazdu przez eksperta. Dzięki rozszerzeniu ubezpieczenia AC o dodatkowe opcje klient ma zapewniony samochód zastępczy na cały okres naprawy pojazdu, odszkodowanie wypłacone na podstawie wartości z dnia zawarcia umowy, a nie z dnia szkody, co jest niewątpliwym atutem dla kierowców.  W ramach PZU Auto NNW ubezpieczony może otrzymać wsparcie finansowe nawet do 100 tys. zł oraz zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji. Dla klientów posiadających PZU Asystent Zdrowotny po wypadku samochodowym PZU zorganizuje opiekę medyczną i opłaci koszty usług medycznych. Zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela jest proste i intuicyjne. Klienci mogą to zrobić online lub dzwoniąc na infolinię. Z myślą o ich wygodzie PZU umożliwia także wypłatę odszkodowania BLIKIEM, co skraca czas oczekiwania na środki.

Dzięki integracji systemów PZU, Pekao i CEPIK, klienci, którzy będą kupować polisę mogą skorzystać z uproszczonej ścieżki zakupowej. Wystarczy, że klient wpisze w bankowości mobilnej numer rejestracyjny pojazdu, a większość danych niezbędnych do uzupełnienia wniosku zostanie uzupełniona automatycznie.

W ofercie Pekao znajdą się również ubezpieczenia komunikacyjne LINK4. Doradca może zaproponować klientowi ubezpieczenie obowiązkowe OC oraz wybrane ubezpieczenia z gamy ubezpieczeń dobrowolnych dwóch ubezpieczycieli, np.: AC, NNW, Szyby, PZU Pomoc w Drodze/Assistance, Wracaj do zdrowia/Asystent zdrowotny. Porównanie ofert odbywa się w jednym procesie, po czym następuje wybór predefiniowanych pakietów lub personalizacja oferty.

– Dzięki współpracy w ramach grupy kapitałowej, wprowadzamy do naszej oferty ważny i potrzebny w codziennym życiu produkt: ubezpieczenia komunikacyjne. Stawiamy na ofertę wysoko notowanych partnerów, a naszym klientom dajemy łatwy i szybki dostęp do dopasowanej do ich potrzeb usługi w oddziale, a docelowo w dowolnie wybranym przez nich kanale – mówi Maciej Berger, Dyrektor Departamentu Bankowości Ubezpieczeniowej z Banku Pekao. Warto podkreślić, że nasz bank będzie jednocześnie pierwszym, który w ofercie będzie miał ubezpieczenia komunikacyjne PZU – to przewaga konkurencyjna naszego banku na tle innych – dodaje Maciej Berger.

Płatność za usługę jest możliwa w dwóch, czterech, a docelowo nawet w 12 ratach. Ubezpieczenia komunikacyjne zakupione przez klientów Banku Pekao S.A. nie są powiązane z innym bankowym produktem.

 

Załączniki

Ubezpieczenia_komunikacyjne_PZU.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 40,7kB

Pobierz plik