Szczegóły

15 września 2021

PZU nagrodzone Innowatorami „WPROST” 2021

Aż dwie nagrody w konkursie Innowatory WPROST 2021 dla PZU! W kategorii Finanse i Tech uhonorowano usługę Cyber Raport, z kolei w kategorii Nowe Technologie doceniono program Zdalna Opieka COVID. To już XI edycja konkursu, nad którą patronat sprawuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a partnerem merytorycznym jest Program MBA-SGH.

Pandemia COVID-19 przyspieszyła transformację cyfrową i sprawiła, że wiele osób i firm przyzwyczaiło się do działania i załatwiania wielu spraw, w tym finansowych, online. Niestety, to tworzy również nowe możliwości dla cyberprzestępców. Ich działalność jest dziś uważana za jedno z największych globalnych zagrożeń, zwłaszcza dla biznesu. Mimo że zwykle słyszymy tylko o największych, spektakularnych atakach hakerskich, szacuje się, że aż ponad połowa wymierzona jest w małe i średnie przedsiębiorstwa. Po takim zdarzeniu nawet sześć na dziesięć firm nie wraca już do normalnej działalności. Dlatego PZU właśnie z myślą o klientach z sektora MŚP przygotował nowatorską usługę - specjalny Cyber Raport bezpieczeństwa stron internetowych. Rozwiązanie to docenił tygodnik „Wprost”, nagradzając je Innowatorem w kategorii Finanse i Tech.

- Wystarczy, że przedsiębiorca wypełni krótki formularz, by otrzymał szczegółową informację na temat zagrożeń bezpieczeństwa dla jego strony internetowej, prawdopodobieństwa zainteresowania się nią hakerów, a także ocenę ryzyka reputacyjnego. Ale nasz raport to coś więcej niż tylko wskazanie słabych punktów. Idziemy krok dalej i wraz z analizą stanu wyjściowego klient dostaje też zalecenia, których wdrożenie poprawi jego bezpieczeństwo cybernetyczne. Całość jest  prosta, czytelna i przejrzysta nie tylko dla specjalistów IT. Dodatkowo PZU oferuje też ubezpieczenie od ryzyk cybernetycznych, w ramach którego zapewnimy szybką pomoc w sytuacji kryzysowej. Cieszę się bardzo, że nasz pomysł został doceniony i dziękuję wszystkim pracownikom zaangażowanym w jego realizację. Jestem przekonany, że dzięki łatwej dostępności i bezpłatności nasz Cyber Raport przyczyni się do budowania wśród polskich przedsiębiorców świadomości na temat zagrożeń cybernetycznych i pomoże im ich uniknąć – mówił odbierając nagrodę Krzysztof Szypuła, członek zarządu PZU SA.

PZU Cyber Raport to kolejny z projektów, który powstał w wyniku współpracy największego polskiego ubezpieczyciela ze startupami w ramach programu #PZUReadyForStartups i przeszedł pozytywnie etap pilotażu. Przedsięwzięcia te pilotowane są przez Laboratorium Innowacji PZU, którego celem działania jest poszukiwanie i współpraca z firmami oferującymi innowacyjne rozwiązania dla branży ubezpieczeniowej.

Kolejnego Innowatora otrzymał program Zdalna Opieka COVID, który został bezpłatnie udostępniony pacjentom posiadającym pakiety opieki medycznej PZU Zdrowie jesienią 2020 roku. Obejmuje osoby z podejrzeniem zarażenia koronawirusem lub z potwierdzonym wynikiem pozytywnym, które przebywają w izolacji domowej. Pacjent dostaje bezpłatnie pulsoksymetr, za pomocą którego regularnie wykonuje pomiary pulsu oraz poziomu tlenu we krwi. Wyniki są monitorowane i w razie  drastycznego pogorszenia się  stanu zdrowia urządzenie wysyła alert, a konsultanci i lekarze PZU Zdrowie obsługujący program natychmiast wzywają do chorego pomoc medyczną.

W podobnym modelu PZU Zdrowie wspiera także pacjentów z systemu publicznego, współpracując z Ministerstwem Zdrowia jako operator medyczny programu Domowa Opieka Medyczna. Z nieodpłatnej pomocy w ramach tego programu skorzystało już blisko 100 tys. pacjentów, którzy wykonali ponad 3,5 mln pomiarów pulsoksymetrem. Lekarze z Centrum Kontaktu PZU Zdrowie udzielili im prawie 20 tys. teleporadę, a w 4,6 tys. przypadków konieczne było wezwanie karetki pogotowia.

- Cieszę się, że program PZU Zdrowie Zdalna Opieka COVID stał się częścią przełomowego zastosowania telemedycyny w Polsce. Wykorzystanie po raz pierwszy na tak szeroką skalę zdalnego monitoringu zdrowia pozwoliło nam objąć opieką pacjentów w trudnym okresie pandemii i ograniczonej mobilności. Dziękuję wszystkim pracownikom PZU Zdrowie zaangażowanym w powstanie rozwiązania, które zapewniło wielu osobom przechodzącym koronawirusa komfort i poczucie bezpieczeństwa. Wierzę, że doświadczenia zdobyte przy wdrażaniu Zdalnej Opieki COVID pomogą budować programy, a także zaadresować nowe wyzwania, jakie stoją przed ochroną zdrowia – mówiła Anna Janiczek, prezes zarządu PZU Zdrowie SA.

Innowatory Wprost to prestiżowe nagrody dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce, które przyznawane są od 2011 r. Konkurs wyróżnia firmy, którzy inwestują w innowacje oraz ocenia ich praktyczne zastosowanie w biznesie.

Załączniki

PZU_Innowatory_Wprost_2021_fot._Piotr_Wozniakiewicz.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 1,6MB

Pobierz plik

PZU_Innowatory_Wprost_2021_fot._Piotr_Wozniakiewicz_2.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 4,2MB

Pobierz plik

PZU_Innowatory_Wprost_2021_fot._Piotr_Wozniakiewicz_3.jpg.jpeg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 533,3kB

Pobierz plik

PZU_Innowatory_Wprost_2021_fot._Piotr_Wozniakiewicz_4.jpg.jpeg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 147,4kB

Pobierz plik