Szczegóły

23 września 2021

Najszersza na rynku oferta ubezpieczenia na życie i zdrowie w PZU już w sprzedaży

Największy polski ubezpieczyciel poszerza swoją ofertę o nową, elastyczną polisę na życie i zdrowie. Dzięki PZU Wsparcie w Życiu i Zdrowiu każdy klient może dopasować zakres ochrony do swoich indywidualnych potrzeb i aktualnej sytuacji życiowej. Ubezpieczenie daje możliwość wyboru spośród wielu wariantów ochrony, które różnią się zakresem świadczeń, sumą ubezpieczenia i wysokością składki. W ofercie klient znajdzie 18 wariantów dla osób w wieku 18-59 lat oraz 3 warianty dla osób w wieku 60-69 lat.

– Dbamy o zdrowie i długie życie milionów Polaków. Nie ustajemy w wysiłkach, aby to zobowiązanie konsekwentnie realizować. Zadbaliśmy o to, aby nasz nowy produkt PZU Wsparcie w Życiu i Zdrowiu odpowiadał na różnorodne potrzeby klientów i dawał im realną wartość. Połączenie świadczeń ochronnych i zdrowotnych to jedyna taka oferta dostępna na polskim rynku. Stworzyliśmy ubezpieczenie, które ma wspierać klienta w trudnych momentach życia. Dlatego przy wypłacie świadczeń na przykład z tytułu ciężkiej choroby, leczenia specjalistycznego czy śmierci ubezpieczonego proponujemy najwyższe na rynku sumy ubezpieczenia w tego typu produktach – podkreśla Agnieszka Rowińska, dyrektor biura zarządzania ofertą PZU.

Polisa zapewnia wsparcie w najtrudniejszych chwilach. W razie śmierci ubezpieczonego, pieniądze otrzymają jego bliscy, wskazani w umowie – bez postępowania spadkowego i płacenia podatku od spadków i darowizn. Ubezpieczony otrzyma wsparcie finansowe w razie m.in. następstw nieszczęśliwego wypadku, złamania kości, ciężkiej choroby, pobytu w szpitalu czy operacji. W najcięższych przypadkach PZU może także zorganizować zagraniczną opinię medyczną oraz prywatną opiekę domową, np. wizytę rehabilitanta czy pielęgniarki, pomoc w prowadzeniu domu i opiece nad dziećmi. Ochroną na wypadek problemów zdrowotnych mogą być objęte również dzieci oraz małżonek albo partner życiowy.

Klient może dodatkowo rozszerzyć swój zakres ubezpieczenia o prywatną opiekę medyczną. Ta dodatkowa opcja jest unikatowym rozwiązaniem na polskim rynku. PZU zapewnia szybki dostęp do konsultacji lekarskich (bez skierowań) i badań diagnostycznych w blisko 600 miastach w Polsce. Wizytę u lekarza specjalisty realizuje w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych od zgłoszenia.

Przed zawarciem umowy nie jest wymagane przeprowadzenie badań lekarskich, a jedynie oświadczenie o stanie zdrowia. Ochrona ubezpieczeniowa działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Więcej na: https://www.pzu.pl/dla-ciebie-i-rodziny/zycie-i-zdrowie/ochrona-dla-ciebie-i-twoich-bliskich/pzu-wsparcie-w-zyciu-i-zdrowiu