Szczegóły

20 maja 2024

PZU z nową usługą dla kierowców

PZU wprowadza nową usługę Auto Serwis. Największy polski ubezpieczyciel, jako jedyny na rynku, będzie pokrywać koszty naprawy auta w serwisie po awarii.

Auto Serwis to nowa usługa w ubezpieczeniu assistance PZU Pomoc w Drodze w wariancie Super. Dzięki niej PZU zorganizuje i pokryje koszty naprawy auta po awarii do 2 tys. zł (bez kosztów części) we wskazanym warsztacie. Dla klientów to możliwość istotnego zmniejszenia rachunku za naprawę samochodu. Auto Serwis oferuje pokrycie kosztów do 2 napraw po awarii w trakcie trwania rocznej polisy.

Korzystając z Auto Serwisu klienci mogą otrzymać pomoc w razie awarii kluczowych elementów pojazdu, m.in.:

  • układów: hamulcowego, zawieszenia, kierowniczego, paliwowego, napędowego,
  • instalacji elektrycznej,
  • zabezpieczeń przeciwkradzieżowych,
  • pasów bezpieczeństwa,
  • silnika wraz z układem jego chłodzenia.

Oddajemy do dyspozycji klientów innowacyjną usługę Auto Serwis. Rynkowym standardem jest możliwość pokrycia przez autocasco kosztów naprawy uszkodzonego samochodu m.in. w razie wypadku, niezależnie od tego, kto był sprawcą kolizji. Tymczasem PZU jako jedyny ubezpieczyciel na polskim rynku oferuje na masową skalę usługę pokrycia kosztów robocizny po awarii pojazdu. Doskonale wpisuje się ona w strategię Grupy PZU jako kolejny element szeroko pojętego Ekosystemu Kierowcy, związanego z jak najszerszym zaopiekowaniem się klientem w każdym aspekcie użytkowania auta – mówi Tomasz Piekarski, dyrektor Biura Produktów Komunikacyjnych PZU.

Assistance w PZU – rozwiązanie problemów na drodze i szereg dodatkowych usług

Po wprowadzeniu usługi Auto Serwis, w ramach jednego ubezpieczenia PZU Pomoc w Drodze Super, w razie awarii klient może zyskać kompleksową pomoc – od holowania uszkodzonego pojazdu, organizację samochodu zastępczego aż po niższy rachunek za naprawę.

Ubezpieczenie assistance PZU Pomoc w Drodze Super zapewnia pomoc w razie awarii samochodu, jak również wypadku, braku paliwa, zatrzaśniętych kluczyków, rozładowanego akumulatora i wielu innych sytuacji. Poza holowaniem, samochodem zastępczym i mniejszym rachunkiem za naprawę, w ramach polisy PZU może zapewnić m.in. nocleg, dowóz paliwa, zmiennika kierowcy, opiekę nad dziećmi czy konsultację z lekarzem dla kierowcy po wypadku.

Ponadto klienci mogą skorzystać z usługi weryfikacji stanu technicznego używanego pojazdu. Dzięki niej, jeśli ubezpieczone auto ulegnie wypadkowi lub zostanie skradzione, klient może zlecić ekspertom PZU sprawdzenie interesującego go samochodu na rynku wtórnym. Sprawdzą oni dokładnie stan techniczny pojazdu i przygotują szczegółowy raport z oględzin, który pomoże podjąć decyzję w sprawie zakupu.

PZU rozwija Ekosystem Kierowcy

Wprowadzenie nowej usługi Auto Serwis jest elementem sukcesywnie rozwijanego Ekosystemu Kierowcy, oferowanego przez PZU. W jego ramach ubezpieczyciel stworzył obejmującą 11 usług platformę cyfrową Pomoc Non Stop, która zapewnia kierowcom wsparcie na każdym etapie użytkowania samochodu – od zakupu aż po sprzedaż.