Szczegóły

21 września 2021

UBEstrefa.pl – nowe narzędzie do sprzedaży ubezpieczeń szkolnych PZU

We wrześniu PZU wprowadził na rynek UBEstrefa.pl - narzędzie, dzięki któremu szkolne ubezpieczenie dla dziecka czy studenta od następstw nieszczęśliwych wypadków można zawrzeć bez wychodzenia z domu. Rodzic bądź opiekun otrzymuje na swój adres e-mail link z ofertą przesłaną przez agenta i w trzech prostych krokach zgłasza dziecko do szkolnego ubezpieczenia NNW.

– Bezpieczeństwo klientów oraz naszych partnerów biznesowych, którzy co roku kontaktują się o tej porze z placówkami oświatowymi, radami rodziców i stowarzyszeniami studentów, jest dla nas kluczowe. Dlatego stworzyliśmy rozwiązanie, które pozwala oferować i zawierać ubezpieczenia na odległość z „bezpiecznego domowego fotela” –  mówi Paweł Ochmański, dyrektor biura produktów detalicznych i MSP.

UBEstrefa.pl wspiera całą sieć pośredników, którzy w czasie pandemii mogą mieć utrudnione bezpośrednie dotarcie do placówek przedszkolnych i szkolnych, uczelni wyższych, rodziców oraz studentów. Platforma UBEstrefa.pl jest dostępna zarówno dla agentów wyłącznych, multiagentów jak i brokerów. Placówki oświatowe, rady rodziców czy stowarzyszenia studenckie mogą dopasować indywidualnie ochronę dla swoich podopiecznych, zaproponować warunki szczególne i wynegocjować cenę z ubezpieczycielem.

Ubezpieczenia PZU NNW Edukacja chroni dzieci i młodzież 24 godziny na dobę przez cały rok, w szkole i poza nią, bez różnicy czy trwa rok szkolny, czy wakacje lub ferie. Co szczególnie ważne zwłaszcza w czasie wakacji, nie ma też rozróżnienia, czy wypadek zdarzył się w Polsce, czy  zagranicą. Ochrona zadziała, gdy w wyniku nieszczęśliwego wypadku dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu (wg statystyk PZU, najczęstszymi wypadkami - to ok. 10% wszystkich zdarzeń - są złamania kończyn: kości ramiennej i przedramienia, palców rąk oraz stóp) – wtedy ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie i zapewni m.in. pomoc psychologa, transport medyczny i rehabilitację. Zestaw usług assistance zależy od wariantu polisy - ochronę do swoich potrzeb dopasuje nawet najbardziej wymagający klient.