Szczegóły

14 kwietnia 2023

Sprzęt od TUW PZUW pomoże w leczeniu nowotworów u dzieci

Nowoczesne urządzenia do leczenia chorych na nowotwory dzieci trafiły do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Zakup sprzętu sfinansował TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych.

– Chcemy pomagać w przywracaniu zdrowia i radości dzieciom, których dotknęła ciężka choroba. Jesteśmy towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych, a ta wzajemność opiera się na solidarności. Staramy się okazywać ją, gdy jest potrzebna. Dlatego przekazujemy nowoczesny sprzęt w ręce najlepszych lekarzy, którzy będą z niego korzystać dla dobra małych pacjentów – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

Jak przypomina, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku to placówka, która już w pierwszych dniach wojny zatroszczyła się o chorych na nowotwory najmłodszych pacjentów z Ukrainy. Przyjęła na leczenie ewakuowane stamtąd dzieci. – Ujęło nas to i dodatkowo zdopingowało do pomocy – przyznaje. Pod opieką Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK jest obecnie 173 pacjentów pediatrycznych z Ukrainy.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie naszej Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii. Klinika ta leczy najmłodszych pacjentów nie tylko z regionu Gdańska, Pomorza, ale też z naszego makroregionu. Objęliśmy również opieką dzieci z Ukrainy. Sprzęt, który uzyskaliśmy, poprawi jakość wykonywanych procedur medycznych i przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo naszych małych pacjentów – dodaje Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny UCK.

W leczeniu dzieci ma pomóc system do neuromonitoringu śródoperacyjnego. Pozwala z maksymalną precyzją, bez ryzyka uszkodzenia nerwów, przeprowadzać operacje usunięcia nowotworów. TUW PZUW sfinansował także zakup urządzenia do kontrolowania pracy serca, oddychania, ciśnienia i innych ważnych funkcji życiowych pacjentów. Wartość pomocy to prawie 300 tysięcy złotych.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku jest jednym z największych szpitali w Polsce. Zapewnia opiekę specjalistów w niemal wszystkich medycznych dziedzinach. Przyjmuje prawie 130 tysięcy pacjentów rocznie.

TUW PZUW, największe towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych w Polsce, należy do Grupy PZU. Ubezpiecza prawie 200 szpitali i innych podmiotów leczniczych. Działa na zasadzie non for profit – ubezpieczenia wzajemne opierają się na współpracy ubezpieczonych, którzy są jednocześnie członkami towarzystwa.

Załączniki

TUW_PZUW.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 1,0MB

Pobierz plik

sprzet_dla_szpitala.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 1,2MB

Pobierz plik