Szczegóły

11 października 2022

PZU Bezpieczny Zysk – ochrona twojego kapitału

Twoje oszczędności są u nas bezpieczne – pod takim hasłem 7 października rozpoczęła się sprzedaż nowego ubezpieczenia PZU Życie. To oferta specjalnie dla klientów, którzy chcą zwiększyć swój kapitał bez ryzyka. Po zakończeniu umowy otrzymają wpłacone pieniądze razem z gwarantowanym zyskiem – niezależnie od aktualnej sytuacji na rynkach finansowych.

- „Możesz na nas polegać” – kierując się tą dewizą chronimy życie i majątek naszych klientów. Mamy w tym ponad 200-letnie doświadczenie. Wiemy, że w niepewnych czasach oprócz ochrony życia nasi klienci szukają stabilnych form zabezpieczenia swoich oszczędności. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy nowe ubezpieczenie na życie połączone z ochroną kapitału. Już w dniu zawarcia polisy klienci będą wiedzieć, ile pieniędzy zyskają po zakończeniu okresu umowy. Dziś, czyli 11 października, oprocentowanie po 3 latach to 17,36% – mówi Małgorzata Skibińska, dyrektor zarządzający ds. rozwoju i utrzymania produktów w PZU Życie.

PZU Bezpieczny Zysk jest ubezpieczeniem na życie i dożycie. Umowę można zawrzeć na dwa lub trzy lata w oddziałach PZU, gdzie dostępna jest również informacja o aktualnym oprocentowaniu. Po upływie tego czasu PZU zwróci wpłacony kapitał powiększony o gwarantowany zysk. Natomiast w razie śmierci ubezpieczonego pieniądze z polisy otrzymają wskazane przez niego osoby - bez postępowania spadkowego i bez podatku od spadków i darowizn.

Można w ten sposób zainwestować od 10 tys. zł i kupić dowolną liczbę polis – łącznie aż do wartości 1 mln zł. Wysokość oprocentowania nie zależy od tego, czy to pierwsza umowa, czy kolejna ani od wpłacanej kwoty. Natomiast, jeśli pieniądze będą potrzebne zanim skończy się okres umowy, ich wypłata nie będzie problemem. W pierwszym roku umowy kwota, którą otrzyma ubezpieczony w razie rezygnacji, jest równa wysokości wpłaconej składki, a w drugim i trzecim roku większa od niej i z góry znana – dodaje Małgorzata Skibińska.

Grupa PZU to największa instytucja finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa w pięciu krajach. W samej Polsce dba o bezpieczeństwo 22 mln klientów, gdzie jest niekwestionowanym numerem jeden rynku ubezpieczeniowego, wiceliderem na rynkach bankowym i inwestycyjnym, a także trzecim i najszybciej rozwijającym się graczem na rynku opieki zdrowotnej.