Szczegóły

25 kwietnia 2024

83% Polaków ma obawy przed wyjazdem za granicę. PZU zachęca do zakupu ubezpieczenia podróżnego PZU Wojażer

Większość Polaków, wyjeżdżając za granicę, odczuwa niepewność związaną z podróżowaniem. Najlepszą receptą na te obawy jest ubezpieczenie się na wypadek, gdyby spotkały nas nieprzewidziane zdarzenia. PZU rusza z kampanią marketingową, w której zachęca osoby planujące wakacyjne wyjazdy do zakupu ubezpieczenia podróżnego PZU Wojażer.

Prawie połowa Polaków podróżuje za granicę, jednak nie zawsze decydują się oni na zakup ubezpieczenia – wynika z najnowszego badania PZU[1]. Na swój ostatni wyjazd ubezpieczenie kupiło 60% turystów. Z drugiej strony aż 20% wyjeżdżających za granicę nigdy nie wykupiło ochrony, a 36% wykupuje ją tylko na wybrane wyjazdy, przeważnie wybierając się poza obszar Unii Europejskiej. Tymczasem aż 83% Polaków towarzyszą rozmaite obawy przed wyjazdem za granicę. Przede wszystkim dotyczą one zdrowia – boimy się nagłej choroby, nieszczęśliwego wypadku, konieczności hospitalizacji lub transportu medycznego, co wiąże się z wysokimi kosztami. Jednocześnie właśnie te sytuacje są uznawane przez wyjeżdżających za granicę za najbardziej prawdopodobne ryzyka. Odpowiedzią na te obawy jest zapewnienie sobie odpowiedniej ochrony w postaci ubezpieczenia podróżnego.

Ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer chroni na każdym etapie podróży - od momentu wyjścia z domu aż do powrotu z wyjazdu. Ubezpieczenie już w podstawowym pakiecie zapewnia wsparcie w razie nieszczęśliwego wypadku i nagłego zachorowania. Można też liczyć na zorganizowanie i opłacenie transportu medycznego do domu, poszukiwań i akcji ratunkowej, jeśli znajdziemy się w kłopotach z powodu trudnych warunków pogodowych lub awarii sprzętu.

Oprócz podstawowego pakietu ubezpieczenia assistance, PZU oferuje również m.in. pakiet assistance rozszerzony, rodzinny, sportowy czy biznesowy. Ofertę dla siebie znajdą także rowerzyści czy osoby podróżujące z dziećmi lub osobami niesamodzielnymi. W ramach ubezpieczenia OC osób fizycznych w życiu prywatnym PZU wypłaci odszkodowanie innej osobie, jeśli ubezpieczony, jego podopieczny lub zwierzę podczas podróży m.in. nieumyślnie doprowadzi do utraty zdrowia lub życia innej osoby lub zniszczy jej własność.

W ramach dodatkowych klauzul podróżni mogą również rozszerzyć ochronę o ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie rezygnacji albo skrócenia uczestnictwa w zorganizowanym wypoczynku, ubezpieczenie bagażu czy kontynuację leczenia rozpoczętego za granicą.

Ubezpieczenie podróżne PZU Wojażer można kupić zdalnie za pomocą serwisu mojePZU, przez infolinię pod numerem 600 600 601 (opłata zgodna z taryfą operatora), u agenta lub w oddziałach PZU w całej Polsce. Udogodnieniem dla podróżujących jest możliwość zakupu polisy w mojePZU tuż przed wyjazdem (warunkiem jest przebywanie osób ubezpieczonych na terenie Polski) i korzystania z ochrony już tego samego dnia. Oznacza to, że jeszcze będąc np. na lotnisku, turysta może kupić ubezpieczenie w aplikacji mobilnej mojePZU. Ochrona zaczyna obowiązywać po dwóch godzinach od zawarcia umowy. 

PZU właśnie ruszył z kampanią marketingową ubezpieczenia, podczas której realizowane będą szerokie działania digital, a także offline w oddziałach PZU oraz u agentów. Za zakup mediów odpowiada dom mediowy Sigma Bis. Kampania potrwa do 30 czerwca.

Więcej informacji można znaleźć na stronie PZU Wojażer.

 

[1] Badanie zrealizowane w marcu 2024 przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie PZU. Badanie ilościowe przeprowadzone metodą CAWI na reprezentatywnej próbie Polaków 18-65, N=1021.

Załączniki

Infografika_Ubezpieczenie_Podrozne.png

Typ: zdjęcie

Rozmiar 155,1kB

Pobierz plik

Wojazer_KV.PNG

Typ: zdjęcie

Rozmiar 615,1kB

Pobierz plik