Nowy członek zarządu TUW PZUW

Rada Nadzorcza TUW PZUW reagując na dynamiczny rozwój spółki, postanowiła wzmocnić Zarząd TUW PZUW powołując z dniem 27 czerwca 2018 roku Pawła Stopczyńskiego na stanowisko członka zarządu. Będzie on odpowiedzialny za obszar Compliance, obszar Prawny i Biuro Zarządu.
 
Paweł Stopczyński jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył aplikację radcowską uzyskując tytuł radcy prawnego.
 
Z Grupą PZU związany jest od 2016 r. Do czerwca 2018 roku zajmował stanowisko Dyrektora Biura Nadzoru Korporacyjnego w Grupie PZU. W tym czasie opracował nowy model nadzoru właścicielskiego oraz nowy standard współpracy pomiędzy podmiotami Grupy PZU. Odpowiadał także za koordynację prac związanych z wdrożeniem polityk regulujących zasady zarządzania poszczególnymi obszarami działalności Grupy.
 
Doświadczenie zawodowe zdobył w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie był odpowiedzialny za zadania związane z nadzorem właścicielskim oraz realizację projektów konsolidacji i przekształceń organizacyjnych podmiotów z różnych sektorów gospodarki.
 
Od 2001 roku pełni funkcję członka rad nadzorczych w spółkach prawa handlowego. W latach 2016– 2018 był członkiem rady nadzorczej TUW PZUW.
 
W związku z nominacją, w skład zarządu TUW PZUW od 27 czerwca br. wchodzą:

Rafał Kiliński – prezes zarządu 
Aneta Zawistowska – członek zarządu
Katarzyna Łubkowska – członek zarząd
Jakub Papuga – członek zarządu
Paweł Stopczyński – członek zarządu 

 

Załączniki

 • logo.jpeg

  Typ: zdjęcie

  Rozmiar 21,1 kB

  Pobierz plik
 • Paweł Stopczyński.jpg

  Typ: zdjęcie

  Rozmiar 533,0 kB

  Pobierz plik