Szczegóły

Kontakt dla mediów

Biuro Prasowe

PZU Grupa PZU

rzecznik@pzu.pl

tel.: (022) 582 58 07

26 lutego 2019

Rusza kolejny etap prac budowlanych przy ulicy Oławskiej we Wrocławiu

Tower Inwestycje, spółka z Grupy PZU, rozpoczęła na początku 2019 r. kolejne prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę nowego biurowca przy ul. Oławskiej 35 we Wrocławiu. W drugiej połowie tego roku rozpoczną się prace budowlane budynku, o łącznej powierzchni GLA* ok. 12 250 m2. Biurowiec będzie miał 7 kondygnacji naziemnych oraz 3 kondygnacje podziemne, z ponad 140 miejscami parkingowymi

Architektura budynku połączy elementy nowoczesności z tradycją, nawiązując do sąsiedniej zabudowy. Planowany obiekt będzie zamknięciem i uporządkowaniem ostatniego, niezabudowanego, fragmentu skrzyżowania ulic Oławskiej i Piotra Skargi. Inwestor podjął współpracę z gminą Wrocław, by uczynić inwestycję jak najbardziej atrakcyjną z punktu widzenia miasta i jego mieszkańców. Pomieszczenia  biurowca będą wyróżniały się wysokim, dostosowanym do indywidualnych oczekiwań, standardem i funkcjonalnością. Odpowiednio ukształtowane elewacje zagwarantują komfort pracy niezależnie od oświetlenia zewnętrznego. Lokale spełniać też będą wymogi związane z poprawieniem warunków akustycznych dla osób o specjalnych potrzebach dotyczących słuchu i komunikacji.

Budynek spełni szereg wymogów właściwych dla brytyjskiego systemu certyfikacji BREEAM, osiągając bardzo wysoki poziom, określany jako Excellent. Inwestor położył nacisk na zastosowanie rozwiązań proekologicznych. To, między innymi, zaawansowane systemy oszczędzania energii, wody, zielone dachy, miejsca dla samochodów o napędzie elektrycznym z możliwością ładowania, stojaki rowerowe wraz z niezbędną infrastrukturą dla rowerzystów taką jak prysznice, szatnia, suszarnia i samoobsługowa stacja naprawy rowerów.

W biurowcu zostanie zastosowany system kontroli dostępu, ochrona i monitoring 24h, automatyka budynkowa BMS (Building Management System) oraz „zasilanie dwustronne” budynku wraz z rezerwą miejsca na generator. W pomieszczeniach biurowych zostaną zastosowane m.in. trójszybowe selektywne zestawy okienne, akustyczne podwieszane sufity, oraz energooszczędne oświetlanie LED.

Inwestor, w trosce o większy komfort pieszych oraz pasażerów czekających na przystanku MPK, poszerzy chodnik tworząc podcienia na całej długości elewacji frontowej.

W całym procesie budowy położono także nacisk na szczegółową kontrolę gospodarki odpadami (wytwarzanie, przetwarzanie i utylizacji),  tak aby wykorzystywane  technologie nie powodowały zbyt dużego obciążenia dla środowiska.

Przed II wojną światową na działce, na której trwa budowa Tower Inwestycje Sp. z o.o., stała zbudowana w XIX wieku kamienica. Mieściła się w niej znana restauracja „Mikado” oraz sklep braci Kwiatkowskich. W czasie wojny kamienica została zniszczona. Na jej miejscu, w 1970 roku, stanął budynek PZU projektu Ryszarda Natusiewicza. Budowla, z uwagi na jej stan techniczny, została wyburzona w 2017  roku.

Budynek zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2021 roku. 

* GLA – gross leasable area, czyli powierzchnia najmu brutto.

Załączniki

wot_mr_wiz_01.3.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 5,7MB

Pobierz plik

wot_mr_wiz_02.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 19,7MB

Pobierz plik

wot_pb_wiz_06.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 2,8MB

Pobierz plik

wot_pb_wiz_04.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 4,7MB

Pobierz plik