Szczegóły

Kontakt dla mediów

Biuro Prasowe

PZU Grupa PZU

rzecznik@pzu.pl

tel.: (022) 582 58 07

09 stycznia 2019

Znamy zwycięzców programu MIT EF wspieranego przez PZU

18 startupów wzięło udział w 5. edycji programu akceleracyjnego realizowanego przez MIT Enterprise Forum Poland. Jego zwycięzcy zostali zaprezentowani podczas DemoDay. PZU był partnerem ścieżki Insurtech.

8 stycznia zakończona została 5. edycja programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland. W DemoDay wzięli udział przedstawiciele 18 startupów zakwalifikowanych do konkursu oraz partnerzy programu. Podczas finału zaprezentowały one efekty współpracy z mentorami i ekspertami, którzy pomagali im przez ostatnie miesiące. Zwycięzcami piątej edycji w programie akceleracyjnym MIT Enterprise Forum Poland zostali Bioavlee, EBnavi, Saps Enterprise, Smabbler, Vers Produkcja. Zwycięskie startupy wezmą udział w tygodniowym wyjeździe do Bostonu, gdzie odbędzie się bootcamp*. Ponadto startupowi Photon Robot Entertainment przyznana została nagroda CVC YIA w wysokości 100 000 PLN na dalszy rozwój działalności.

PZU i LINK4 było wraz z innymi przedstawicielami branży ubezpieczeniowej partnerem ścieżki Insurtech. Wśród rozwijanych pomysłów w jej ramach znalazł się chociażby symptom-checker zaprojektowany przez startup Babydoc24.com. Wykorzystuje on rozwiązania sztucznej inteligencji, do uzyskania przez rodziców wstępnej diagnozy w oparciu o objawy chorobowe dziecka. Nad innym rozwiązaniem z zakresu Insurtech pracowali przedstawiciele startupu Boomerun, którzy chcą umożliwić wykorzystanie w czasie rzeczywistym danych do optymalizacji modeli aktuarialnych. Natomiast zespół Weekly.pl rozwijał aplikację rozwiązującą problemy związane z komunikacją w dużych organizacjach, udostępniając zarazem środowisko dla szkoleń, testowania wiedzy i zbierania informacji zwrotnej.

– Dynamiczny rozwój nowych technologii to wyzwanie stojące przed branżą ubezpieczeniową w Polsce oraz na świecie. Dlatego PZU angażuje się w programy akceleracyjne dla startupów. Rozwiązania nad którymi one obecnie pracują mogą wkrótce zrewolucjonizować świat. Jesteśmy liderem krajowego rynku ubezpieczeniowego i dlatego zależy nam, żeby wspierać polskie firmy i pomagać im w dalszym rozwoju – powiedział Marek Baran, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej.

PZU jest zainteresowany współpracą i poszukuje startupów oferujących rozwiązania z trzech obszarów obejmujących wykorzystanie dużych zbiorów danych, cyfryzację procesów oraz nowych interakcji z klientami. W pierwszym kwartale 2019 roku planowane jest rozpoczęcie kolejnej edycji programu akceleracji startupów, której partnerem ponownie będzie PZU.

W przyjętej przez Grupę PZU strategii „Nowe PZU” na lata 2017-2020 rozwój technologii został określony jako jeden z kluczowych czynników zmieniających branżę ubezpieczeniową. Zastosowanie sztucznej inteligencji pozwoli na wykorzystanie nowych metod oceny ryzyka, taryfikacji czy prewencji. Wdrożenie rozwiązań big data umożliwi efektywne wykorzystanie zbiorów danych. Natomiast rozwiązania mobilne ułatwią dostęp do produktów i usług dla klientów.

 

* bootcamp – po angielsku oznacza obóz treningowy dla rekrutów na świeżym powietrzu. W branży IT używa się tego określenia na intensywny trening/szkolenie branżowe.