Argenta swoim profilem działalności w obszarach ubezpieczeń dla sektora energetycznego i dużego majątku jest zbliżona do profilu działalności PZU na rynku ubezpieczeń korporacyjnych.
Każdego dnia 50 czołowych firm ubezpieczeniowych oraz 200 zarejestrowanych brokerów Lloyd’s i ogólnoświatowa sieć ponad 4000 lokalnych przedstawicieli prowadzi swoją działalność na międzynarodowym rynku ubezpieczeniowym. Certyfikat „Member of Lloyd’s”, który uzyskała Grupa PZU, gwarantuje największym firmom ubezpieczeniowym uwiarygodnienie na rynkach międzynarodowych niczym dodatkowy rating. Aby go uzyskać Grupa PZU musiała przejść przez szczegółowy audyt Lloyd’sa.
- PZU staje się globalnym graczem. Obecność na rynku Lloyd’s to nie tylko prestiż, ale przede wszystkim dostęp do międzynarodowych brokerów oraz możliwość skorzystania z wiedzy najlepszych na świecie underwriterów i inżynierów ryzyka. – mówi Roger Hodgkiss, członek zarządu PZU SA.
Znaczna część kapitału dostępnego na rynku Lloyd’s dostarczana jest na zasadzie subskrybcyjnej – ubezpieczyciele Lloyd’s łączą się w syndykaty, a te z kolei łączą się ze sobą, aby ubezpieczać różne ryzyka. Lloyd’s posiada licencje na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej w ponad 70 krajach oraz może przyjmować ryzyka z ponad 200 krajów i terytoriów zgodnie z miejscowym prawem i przepisami. Rynek Lloyd’s obejmuje ponad 60 grup różnorodnych produktów ubezpieczeniowych. Składka ubezpieczeniowa brutto za 2016 r. wyniosła 29.9 mld GBP a zysk 1,22 mld GBP.
Ciekawostki o Lloyd’s
Pierwsza polisa komunikacyjna została wystawiona właśnie przez Lloyd’s w 1904 roku, podobnie pierwsza polisa lotnicza (1911). W Lloyd’s był ubezpieczony HMS Titanic a także wieże World Trade Center. Lloyd’s obejmuje ochroną m.in. dzieła Leonarda DaVinci w Galerii Narodowej w Londynie, satelity i statki kosmiczne, platformy wiertnicze a także… nogi Tiny Turner, Rihanny, czy Davida Beckhama. Takie gwiazdy jak Whitney Huston, Celine Dion i Bruce Springsteen ubezpieczały w Lloyd’s swoje struny głosowe.