Szczegóły

Kontakt dla mediów

Biuro Prasowe

PZU Grupa PZU

rzecznik@pzu.pl

tel.: (022) 582 58 07

05 lutego 2019

PZU sponsorem tytularnym 14. Półmaratonu Warszawskiego i 18. Cracovia Maratonu

Do biegu, gotowi, start! PZU po raz kolejny wspiera biegaczy zostając sponsorem tytularnym tegorocznej, wiosennej edycji największych imprez biegowych w Polsce. Zbliżająca się wiosna to najlepszy czas na rozpoczęcie intensywnych treningów i poprawę kondycji fizycznej. W ostatnią niedzielę marca tysiące biegaczy pobiegnie w 14. edycji PZU Półmaratonu Warszawskiego, a 28 kwietnia w 18. edycji PZU Cr

PZU zachęca Polaków do aktywnego i zdrowego stylu życia. Firma od lat wspiera ogólnopolskie i lokalne imprezy biegowe, które łączą Polaków w różnym wieku. Nie zawsze wynik jest najważniejszy. Liczą się treningi poprzedzające start, hart ducha, konsekwencja. Udział silnego i rozpoznawalnego partnera, jakim jest PZU, przy półmaratonie warszawskim i maratonie krakowskim powoduje dynamiczny rozwój obu imprez oraz wzrost liczby uczestników z roku na rok.

Dbanie o zdrowie Polaków jest jedną z naszych misji. Chcemy, aby nasi klienci byli zdrowi i aktywni, dlatego chętnie angażujemy się w inicjatywy biegowe. Cieszymy się, że coraz więcej osób biega i jest świadoma korzyści z tego płynących. Jesteśmy dumni, że jako PZU rokrocznie przyczyniamy się do powiększenia tej grupy. W 2019 roku jeszcze mocniej będziemy zaangażowani w popularyzację aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia – powiedział Marek Baran, dyrektor komunikacji korporacyjnej PZU.

Profesjonalna organizacja  i pozytywny odbiór imprez wśród biegaczy powoduje, że zawody przyciągają nie tylko uczestników, ale także rzesze kibiców. Zapewniają oni głośny i żywiołowy doping na całej trasie, dzięki któremu obie imprezy są istotnym wydarzeniem w życiu miasta.

Zadowolenia z efektów współpracy nie kryje także Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie SA – Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że nadal będziemy mogli promować ideę biegania, która przyczynia się do poprawy kondycji i zdrowia Polaków. Codzienna aktywność, ruch i zdrowe odżywianie to najlepsze sposoby na podniesienie jakości naszego życia. Widok tysięcy radosnych biegaczy i kibiców na ulicach Warszawy w trakcie PZU Półmaratonu Warszawskiego daje nam ogromną motywację do dalszego wspierania sportu.

Szczegółowe informacje dotyczące biegów już wkrótce na www.pzu.pl

Zapraszamy!