Szczegóły

Kontakt dla mediów

Biuro Prasowe

PZU Grupa PZU

rzecznik@pzu.pl

tel.: (022) 582 58 07

15 stycznia 2019

PZU oraz Bank Pekao S.A. zapraszają do Domu Polskiego w Davos

Po raz pierwszy podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos powstanie Dom Polski, efekt wspólnych działań PZU oraz Banku Pekao S.A. Będzie to miejsce, w którym przez cały czas trwania jednego z najważniejszych spotkań liderów światowego biznesu, będą odbywać się debaty, prezentacje i konferencje poświęcone tematyce globalnej i polskiej gospodarki.

Dom Polski (Polish House) mieści się pod adresem Promenade 58, 7270 Davos Platz i zostanie udostępniony dla gości odwiedzających Światowe Forum Ekonomiczne w Davos w poniedziałek, 21 stycznia. Odwiedzający będą mogli wymienić poglądy na temat sukcesu gospodarczego Polski z ostatnich lat oraz wyzwań wciąż stojących przed naszą gospodarką. Podyskutować o globalnych trendach jak rewolucja przemysłowa 4.0, biotechnologia czy sztuczna inteligencja. Tam też odbywać się będą spotkania z klientami oraz funduszami inwestycyjnymi, które są zainteresowaniem zwiększaniem swojej ekspozycji na Polskę. Pełny harmonogram wydarzeń odbywających się w Domu Polskim zostanie opublikowany wkrótce.

Hasłem promującym wydarzenie jest #PolandCanDoNation – kontynuacja kampanii zapoczątkowanej spotkaniem polskiego i amerykańskiego biznesu zorganizowanym przez Grupę PZU w Nowym Jorku w 2018 roku.

Polska przeżywa jeden z najlepszych okresów w swojej historii. Od blisko 30 lat notuje nieprzerwany wzrost gospodarczy, a niedawno awansowała do grona rynków rozwiniętych według FTSE Russell. Jesteśmy liderem Europy Środkowo-Wschodniej i jako lider nie boimy się wyznaczać nowych kierunków, kierując się zasadą #PolandCanDoNation!

– Davos to miejsce, w którym spotykają się najważniejsi przedstawiciele rządów, biznesu, organizacji pozarządowych i nauki z całego świata. To tutaj poruszane są kwestie związane z wyzwaniami, jakie stoją przed ludzkością. Polska jako lider swojego regionu, a my jako największa grupa finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej musimy być obecni w trakcie tego wydarzenia  – powiedział Paweł Surówka, prezes PZU.

– Według Global Banking and Finance Review zostaliśmy uznani najlepszym Bankiem Korporacyjnym w Polsce w 2018 roku. Ten zaszczytny tytuł zobowiązuje i motywuje do działania. Dlatego jako polski bank po raz drugi reprezentujemy swoich klientów i Polskę w Davos. Podczas ubiegłorocznej edycji forum wpieraliśmy naszych klientów inicjując spotkania z menedżerami międzynarodowych przedsiębiorstw, inwestorami i partnerami. Nawiązaliśmy wiele wartościowych relacji biznesowych. Wtedy też narodziła się idea Domu Polskiego – mówi Michał Krupiński, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A.

W Forum uczestniczy większość prezydentów i premierów reprezentujących grupy G7 i G20, które zrzeszają najbardziej rozwinięte kraje lub największe gospodarki na świecie. Organizatorzy spodziewają się przedstawicieli w sumie ponad 100 rządów. W wydarzeniu weźmie udział ponad 3 000 reprezentantów firm i liderów międzynarodowych organizacji.

#PolandCanDoNation to kampania, której celem jest promocja Polski. Jej pierwszą odsłoną była konferencja zorganizowana przez PZU na początku października 2018 roku w Nowym Jorku.

Więcej: www.pzu.pl/poland-the-can-do-nation

Załączniki

mapka.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 195,7kB

Pobierz plik

komunikat.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 165,4kB

Pobierz plik