Szczegóły

Kontakt dla mediów

Biuro Prasowe

PZU Grupa PZU

rzecznik@pzu.pl

tel.: (022) 582 58 07

27 listopada 2018

Prezesi PZU mentorami młodych Polaków

Rusza EmpowerPL - międzynarodowy program mentoringowy dla młodych Polaków studiujących w kraju i całej Europie. Paweł Surówka, Roman Pałac, Roger Hodgkiss i Julita Czyżewska wraz z innymi szefami największych polskich firm, instytucji publicznych i naukowych będą doradzać i rozwijać potencjał swoich podopiecznych.

W sobotę, 24 listopada, podczas uroczystego balu w Londynie, został otwarty nabór do międzynarodowego programu mentoringowego EmpowerPL. Do Wigilii, czyli 24 grudnia, młodzi Polacy, którzy studiują na uczelniach w całej Europie, mogą przesyłać swoje aplikacje korzystając ze strony www.empowerpl.com. Kandydaci będą wybierani przy uwzględnieniu trzech kryteriów: osiągnięć akademickich, doświadczenia zawodowego oraz aktywności społecznej. 100 najlepszych studentów zostanie przydzielonych do Mentorów, którzy spotkają się z nimi w 2019 r.

Takie spotkania są okazją do porozmawiania o wyzwaniach, przed którymi stoją studenci, oraz poznania organizacji, którymi Mentorzy kierują. – Rozmowa z Mentorem to doskonała okazja, żeby zasięgnąć opinii osoby, która osiągnęła sukces i za którą stoi ogromne doświadczenie. Ja sam, podobnie jak dla wielu Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii, musiałem zdecydować, czy po studiach chcę wrócić do Polski i rozmowa z Mentorem bardzo mi pomogła – mówi Jakub Łabuń, absolwent ekonomii na Oxfordzie, który w ubiegłym roku uczestniczył w EmpowerPL.

Na co liczą młodzi ludzie myśląc o programie mentoringowym? 17 proc. studentów, których o opinie poprosiła Boston Consulting Group, uważa, że posiadanie Mentora może znacząco zwiększyć szanse na odniesienie sukcesu na polu profesjonalnym. 25 proc. studentów liczy na to, że Mentor ocenił trafność ich decyzji zawodowych, a 23 proc. chciałoby, aby Mentor pomógł im utrzymać koncentrację na ich planach profesjonalnych. Studenci liczą także na indywidualne rekomendacje odnośnie kariery oraz szansę na towarzyszenie Mentorowi w ciągu dnia jego pracy po to, by mieć szansę zobaczyć z bliska pracę prezesa.

Mentorzy podkreślają, że spotkanie i kontakt ze studentami to wielka wartość, ponieważ pozwala usłyszeć, co myślą młodzi ludzie, którzy za kilka lat będą kształtowali nasz rynek pracy. – EmpowerPL to szansa na kontakt z młodymi ludźmi, którzy w pewnych dziedzinach wyprzedzają naszą epokę – mówiła jedna z Mentorek.

– Chcemy uczcić 100-lecie niepodległości Polski łącząc utalentowanych Polaków, którzy reprezentują różne pokolenia, mają różne specjalizacje i mieszkają w różnych częściach świata. Zebraliśmy 100 wybitnych menadżerów, którzy zgodzili się wziąć pod skrzydła polskich studentów uczących się na najlepszych uczelniach w kraju i w całej Europie – mówi Franciszek Hutten-Czapski, szef firmy doradztwa strategicznego Boston Consulting Group.

Program mentoringowy EmpowerPL jest prowadzony przez Boston Consulting Group, we współpracy z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii, francuską organizacją Association des Polonais des Grandes Ecles Francaises oraz organizatorami konferencji Poland 2.0 Summit. Do programu mogą aplikować Polacy, którzy studiują w kraju oraz na najlepszych uczelniach w Europie.

Załączniki

empowerpl_grafika_aplikuj.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 550,6kB

Pobierz plik

66156146.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 716,8kB

Pobierz plik

66156161.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 681,3kB

Pobierz plik

66156136.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 578,4kB

Pobierz plik

66156135.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 658,9kB

Pobierz plik