Szczegóły

Kontakt dla mediów

Biuro Prasowe

PZU Grupa PZU

rzecznik@pzu.pl

tel.: (022) 582 58 07

12 września 2018

Kupujesz rower? Zarejestruj go i ubezpiecz!

PZU, Polskie Stowarzyszenie Rowerowe i baza bikemonitor.pl ruszają z wyjątkowym programem skierowanym do rowerzystów – PZU Bezpiecznie Rowerem.

Już od września każdy, kto kupuje rower będzie miał możliwość zarejestrowania go bezpłatnie w serwisie Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego bikemonitor.pl. Rejestracji będzie można dokonać w ciągu kolejnych 13 miesięcy od chwili zakupu. Rejestracja w serwisie zwiększa szansę na odzyskanie skradzionego roweru, ale także zapewnia rowerzyście wiele innych, przydatnych funkcjonalności.

Jednym z głównych atutów rejestracji jest możliwość skorzystania z preferencyjnego programu ubezpieczeniowego – PZU Bezpiecznie Rowerem. Program zapewnia kompleksową ochronę w zakresie NNW, OC, Casco i ubezpieczenia bagażu. Dzięki NNW rowerzysta lub podróżujące z nim dzieci otrzymają niezbędne wsparcie jeżeli ucierpią podczas nieszczęśliwego wypadku. OC pomoże w sytuacji jeżeli to właściciel roweru wyrządzi komuś szkodę podczas jazdy. Casco natomiast to świetna ochrona roweru (także elektrycznego) wraz z jego wyposażeniem w razie wypadku, zdarzeń losowych, rabunku, kradzieży (w tym także z miejsca, w którym zaparkowano rower w czasie jego użytkowania – kradzieży z ulicy, parku itp.). Program PZU Bezpiecznie Rowerem ochroni także bagaż rowerzysty jeżeli zostanie on uszkodzony lub całkowicie utracony.

Inne ciekawe rozwiązania, z których może skorzystać rowerzysta po rejestracji w serwisie bikemonitor.pl to np. prowadzenie wirtualnej książki serwisowej, która zapewnia wiarygodną historię własnościową i serwisową przy potencjalnej sprzedaży roweru. Serwis może posłużyć też jako platforma networkingowa, gdyż przy jego pomocy rowerzysta może nawiązać kontakt z innymi użytkownikami rowerów, a także identyfikować miejsca szczególnego ryzyka ich kradzieży i ostrzegać innych rowerzystów. Przy pomocy serwisu można również zgłosić kradzież roweru. Na bikemonitor.pl dostępna jest lista sklepów, w których można dokonać bezpłatnej rejestracji roweru.

Więcej szczegółowych informacji o programie będzie można uzyskać już w najbliższych dniach, 13-15.09.2018 r., podczas targów rowerowych Kielce Bike Expo 2018. PZU przygotowało dla gości targów specjalną strefę, w której eksperci objaśnią zasady działania programu PZU Bezpiecznie Rowerem. Dodatkowo fani jednośladów będą mogli skorzystać w strefie z licznych atrakcji np. dzięki okularom VR przeniosą się na wirtualną trasę Tour de Pologne. Na najlepszych wirtualnych kolarzy czekają niespodzianki i gadżety rowerowe.

Załączniki

rowerzysci_1.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 1,9MB

Pobierz plik

rowerzysci_2.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 12,1MB

Pobierz plik

rowerzysci_3.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 31,2MB

Pobierz plik