Szczegóły

Kontakt dla mediów

Biuro Prasowe

PZU Grupa PZU

rzecznik@pzu.pl

tel.: (022) 582 58 07

21 stycznia 2019

FT-PZU Spotlight on Global Access to Healthcare

Do połowy XXI wieku liczba mieszkańców Ziemi zbliży się do 10 miliardów. Dostęp do powszechnej opieki medycznej gwarantującej usługi wysokiej jakości to jedno z wyzwań stojących przed ludzkością. Między innymi na ten temat będą rozmawiać uczestnicy organizowanego przez PZU i Financial Times wydarzenia, które odbędzie się 22 stycznia w Davos.

Obecnie na Ziemi mieszka 7,6 miliarda ludzi. Zgodnie z szacunkami ekspertów ONZ nasza planeta do 2050 roku będzie domem dla blisko 9,8 miliarda mieszkańców. W dobie cyfryzacji tradycyjne bariery jak granice geograficzne czy ograniczony dostęp do zasobów praktycznie nie istnieją. Jednak pomimo szybkiego rozwoju technologii, przed ludzkością pozostaje nadal wiele wyzwań. Jednym z nich jest przygotowanie systemów opieki zdrowotnej do dalszego wzrostu liczby mieszkańców Ziemi.

Na ten temat, podczas Światowego Forum w Davos, będą rozmawiać uczestnicy wieczornego „FT-PZU Spotlight on Global Access to Healthcare”. Moderatorem wydarzenia będzie David Crow z Financial Times, a udział w nim wezmą Paweł Surówka – Prezes PZU oraz Roman Pałac – Prezes PZU Życie, a także Githinji Gitahi – Group Chief Executive Officer Amref Health Africa, Stephen Klasko – President of Thomas Jefferson University and CEO Jefferson Health, Peter Lee – Corporate Vice President Microsoft Healthcare oraz Andrew Thompson – Chief Executive Officer Proteus Digital Health.

Będzie to rozmowa światowych ekspertów z zakresu ochrony zdrowia jak i nowych technologii. Uczestnicy będą dzielić się wiedzą oraz pomysłami, jak budować wytrzymałe i powszechne systemy opieki zdrowotnej oferujące usługi najwyższej jakości. Zastanowią się także nad doświadczeniami krajów uprzemysłowionych i wysokorozwiniętych w obszarze powszechnej opieki zdrowotnej oraz roli prawodawstwa oraz partnerstwa publiczno-prywatnego w zakresie systemów zdrowotnych.

Opieka zdrowotna to jedno z największych wyzwań jakiemu musimy sprostać. Z jednej strony na Ziemi przybywa mieszkańców, z drugiej część krajów, w tym Polska, zmaga się z problemem starzejącego się społeczeństwa. Oba te zjawiska powodują, ze obecna podaż usług medycznych jest niewystarczająca i staje się trudno dostępna dla wielu ludzi. Jako Grupa PZU obserwujemy, że technologia może być jedną z szans, by poprawić dostępność usług medycznych dzięki podniesieniu efektywności systemu (telemedycyna) lub identyfikacji tych przypadków, w których nie jest konieczna wizyta u specjalisty (np. symptom checker) – mówi Roman Pałac, prezes PZU Życie.

PZU Zdrowie jest czołowym niepublicznym dostawcą opieki medycznej w Polsce. Oprócz współpracy z ponad 2100 placówkami partnerskimi w 500 miastach, PZU Zdrowie buduje własną sieć, która liczy już 63 placówki. Miesięcznie umawia ponad 100 tysięcy wizyt lekarskich. W sieci własnej PZU Zdrowie pracuje 1300 lekarzy 100 specjalizacji. Dodatkowo PZU Zdrowie współpracuje z blisko 50 szpitalami i ponad połową aptek w Polsce.

Szczegóły dotyczące wydarzenia, które odbędzie się 22 stycznia o godzinie 19:00 w Domu Polskim w Davos są dostępne na dedykowanej stronie internetowej „FT-PZU Spotlight on Global Access to Healthcare”, gdzie można się zarejestrować. Spotkanie organizowane jest jako jedna z wielu inicjatyw w Domu Polskim. Jest to kontynuacja kampanii #PolandCanDoNation, której celem jest promocja Polski. Jej pierwszą odsłoną była konferencja zorganizowana przez PZU na początku października 2018 roku w Nowym Jorku. Więcej: http://www.pzu.pl/poland-the-can-do-nation.

Załączniki

twity_davos_recovered.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 165,5kB

Pobierz plik