Szczegóły

08 czerwca 2021

Truck assistance – bezpieczeństwo i komfort dla przewoźników w Polsce i Europie

Wsparcie dwadzieścia cztery godziny na dobę, zarówno w Polsce jak i w Europie. PZU rusza z nowym ubezpieczeniem dla właścicieli ciężarówek, ciągników siodłowych czy autobusów. W razie wypadku lub awarii pojazdu dzięki truck assistance kierowca dostanie szybką pomoc – m.in. naprawę uszkodzeń, pojazd zastępczy, wymianę ogumienia czy holowanie.

Truck assistance to rozwiązanie zarówno dla właścicieli dużych flot, jak i przedsiębiorców posiadających tylko kilka pojazdów lub nawet jeden. Ubezpieczenie zapewnia niezawodną ochronę przed wysokimi kosztami wypadku lub awarii na trasie, których nie da się przewidzieć. Polisa jest dostępna dla każdego klienta posiadającego aktywne ubezpieczenie OC w PZU.

- Polska jest liderem usług transportowych w Europie. W naszym kraju zarejestrowanych jest 35 tys. firm przewozowych i ponad 200 tys. pojazdów ciężarowych – to ogromny i wymagający rynek, któremu chcemy zapewnić poczucie bezpieczeństwa – mówi Tomasz Piekarski, dyrektor Biura Produktów Komunikacyjnych w PZU

Ciągniki siodłowe, samochody ciężarowe czy autobusy w razie awarii lub wypadku wymagają specjalistycznej pomocy. PZU zapewni szybką pomoc w drodzę, podstawi zastępczy pojazd, pomoże w wymianie ogumienia, zorganizuje holowanie, dźwig oraz gdy będzie to potrzebne, zorganizuje przeładunek towaru. Truck assistance to także wsparcie w przypadku rozładowania akumulatora, braku paliwa czy zatrzaśnięcia kluczyków.

- Awaria lub wypadek na trasie to nie tylko kosztowne naprawy;  to utrata cennego czasu i często dezorganizacja całego przedsiębiorstwa, co wiąże się z konsekwencjami finansowymi. Truck assistance pomoże uniknąć takich nieprzewidzianych strat, zwiększy też z pewnością konkurencyjność przedsiębiorcy na rynku w Polsce i Europie – dodaje Tomasz Piekarski.

PZU zadba również o komfort kierowców – w wariancie Super Truck ubezpieczyciel zorganizuje nocleg na czas naprawy pojazdu, a w razie choroby lub uszkodzeniem ciała przewiezie kierowcę do szpitala i zorganizuje podróż zmiennika. Wielu kierowców jeżdżących dla polskich firm transportowych pochodzi z krajów dawnego bloku wschodniego i nie zna języka polskiego, dlatego zdarzenia można zgłaszać również w języku ukraińskim i rosyjskim.

- Konsekwentnie rozbudowujemy naszą ofertę dla branży transportowej, oprócz ubezpieczenia OC, AC oraz NNW kierowcy zapewniamy też assistance. W 2020 r. uruchomiliśmy PZU Auto Ochrona Prawna – wsparcie dla kierowcy na miejscu zdarzenia oraz pomoc w kwestiach prawnych. Nasi specjaliści wspierają telefonicznie kierowcę na miejscu zdarzenia za granicą - pomagają wezwać właściwe służby, asystują w rozmowach z nimi oraz doradzają jak zabezpieczyć miejsce zdarzeni. Truck Assistance to kolejny element kompleksowej pomocy od PZU – mówi Konrad Owsiński, dyrektor ds. underwritingu ubezpieczeń komunikacyjnych w Biurze Analiz i Oceny Ryzyka Ubezpieczeń Korporacyjnych PZU

PZU kładzie również nacisk na poprawę bezpieczeństwa na drodze. Eksperci z Zespołu Zarządzania Ryzykiem Flot pomagają firmom przewozowym zidentyfikować i wyeliminować przyczyny szkód. PZU rozwija także bezpłatne programy prewencyjne dla klientów. W ramach „PZU Bezpieczna flota” kierowcy doskonalą swoje umiejętności, uczą się właściwych reakcji na drodze oraz ecodrivingu. Z kolei eksperci programu „Audax” pokazują jak zwiększyć bezpieczeństwo korzystając z nowoczesnej technologii, np.: telematyki, kamer monitorujących otoczenie pojazdu albo tzw. gwizdków ultradźwiękowych odstraszających leśną zwierzynę.