Szczegóły

23 stycznia 2020

500 zł za regularne oszczędzanie od TFI PZU

500 zł premii za systematyczne oszczędzanie i inwestowanie w inPZU to nowa oferta Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU. – Chcemy w ten sposób zachęcić klientów do korzystania z inPZU, nowoczesnej internetowej platformy, która pozwala na inwestowanie nawet niewielkich sum pieniędzy bez konieczności zakładania rachunku maklerskiego – mówi prezes TFI PZU Robert Kubin.

Nowi klienci, którzy rozpoczną inwestowanie za pomocą inPZU i co miesiąc przez rok będą przelewać na swoje konto w inPZU po 500 zł, na koniec tego okresu otrzymają dodatkowe 500 zł brutto.

Uruchomiona ponad rok temu platforma inPZU umożliwia inwestowanie nawet niewielkich kwot w sposób nieskomplikowany i jednocześnie tani. – Koszty w inPZU należą do jednych z najniższych na rynku. Opłata za zarządzanie jest stała i wynosi tylko 0,5 proc., niezależnie od zainwestowanej kwoty czy wybranego funduszu – podkreśla prezes Kubin.

Dzięki wygodnej obsłudze i minimalnym kosztom popularność inPZU szybko rośnie. – Po nieco ponad roku na funduszach inPZU klienci otworzyli ponad 7 100 portfeli inwestycyjnych, na których zgromadzili ponad 123,5 mln złotych aktywów – mówi wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek.

Platforma inPZU, dostępna także na tabletach i smartfonach, daje możliwość porównywania funduszy, definiowania celów inwestycyjnych i ich personalizacji. Pozwala błyskawicznie wyszukać fundusze i gotowe portfele modelowe, a także opłacić zlecenie online.

– Jest atrakcyjnym narzędziem zarówno dla zaawansowanych, jak i dla początkujących inwestorów, którzy dopiero zaczynają przygodę z inwestowaniem. Ci drudzy mogą wyszukiwać atrakcyjne dla siebie produkty, korzystając z „pomocnika inwestycyjnego”. W zależności od wybranych parametrów otrzymają do wyboru od jednego do sześciu portfeli modelowych – wyjaśnia kierownik projektu inPZU Robert Kujawa.

Tzw. ścieżka ekspercka pozwala klientom, którzy mają większą wiedzę i doświadczenie w inwestowaniu, samodzielnie zbudować swój portfel inwestycyjny, wybierając spośród wszystkich funduszy indeksowych.

Z promocji TFI PZU mogą skorzystać wszyscy, którzy rozpoczną inwestowanie za pomocą inPZU i regularnie przez 12 miesięcy będą wpłacać minimum 500 zł na swój portfel promocyjny. Po spełnieniu tych warunków otrzymają dodatkowe 500 zł brutto do swojego portfela. Promocja obejmie 500 nowych użytkowników platformy inPZU.