Szczegóły

08 maja 2024

Platforma Cargo – nowy portal self-service PZU

PZU wprowadza Platformę Cargo - nowe narzędzie online do zawierania umów ubezpieczenia mienia w transporcie Cargo. Od teraz klienci korporacyjni i reprezentujący ich brokerzy mogą w szybki sposób obliczyć składkę i wystawić polisę ubezpieczenia. Platforma jest pierwszym elementem portalu self-service mojaFirma PZU.

Platforma Cargo to narzędzie online, które w prosty i intuicyjny sposób umożliwia samodzielne zawieranie umów jednostkowych ubezpieczenia mienia w transporcie Cargo, na warunkach określonych w zawartej wcześniej Umowie Generalnej. Aby zarejestrować ładunek wystarczy wskazać odpowiedni, zdefiniowany wcześniej szablon oferty oraz podać podstawowe dane ładunku takie jak rodzaj przewożonego mienia, suma ubezpieczenia, czy okres ubezpieczenia. Składka za ubezpieczenie naliczy się automatycznie. Polisa i certyfikat są od razu zapisywane na koncie klienta.  Z Platformy Cargo mogą korzystać klienci instytucjonalni, czyli firmy transportujące własne towary lub specjalizujące się w spedycji krajowej i międzynarodowej, oraz reprezentujący ich brokerzy w oparciu o stosowne pełnomocnictwo. Każdy użytkownik platformy może samodzielnie dokonać rejestracji transportów i wystawić polisę wraz z certyfikatem. System działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Platforma Cargo jest pierwszym elementem portalu self-service mojaFirma.pzu.pl PZU. Wkrótce klienci korporacyjni PZU i pośrednicy z poziomu jednego systemu będą mieli dostęp do całej oferty rozwiązań PZU dla biznesu korporacyjnego. Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną serwisu mojaFirma PZU dostępny jest na mojafirma.pzu.pl

– W biznesie liczy się szybkość i skuteczność działania, dlatego stale pracujemy nad rozwiązaniami, które przyśpieszą procesy sprzedażowe i pozwolą klientom korporacyjnym na zakup ubezpieczenia o dowolnej porze, w dowolnym dniu i z dowolnego miejsca. Taką swobodę działania zapewnia Platformy Cargo – pierwszy moduł portalu self-service mojafirma.pzu.pl – mówi Jakub Sajkowski, dyrektor zarządzający ds. Klienta Korporacyjnego w PZU SA.

Ubezpieczenie mienia w transporcie Cargo to produkt dla firm i przedsiębiorstw, które w  związku z obrotem handlowym ponoszą tzw. ryzyko transportowe wynikające m.in. z transportu surowców, półproduktów i towarów oraz ich dystrybucją.  PZU zapewnia ochronę ubezpieczeniową dla każdego rodzaju transportu krajowego i międzynarodowego, wykonywanego wszystkimi środkami transportu. Oferowany zakres jest wariantowy i uwzględnia ubezpieczenie od ryzyk nazwanych, jak wypadek, pożar, kradzież z włamaniem, rabunek lub ochronę w formule all risk. Do standardowych wyłączeń należą m.in. wartości pieniężne, prototypy, bagaż osobisty, pojazdy holowane lub poruszające się na własnych kołach, odpady. W wyjątkowych przypadkach, na dodatkowo uzgodnionych warunkach, PZU może objąć ochroną ubezpieczeniową przedmioty standardowo wyłączone na przykład zwierzęta żywe czy surowce wtórne. Szczegółowe warunki ubezpieczenia mienia w transporcie Cargo dostępne są na pzu.pl oraz w Oddziałach Sprzedaży Korporacyjnej PZU.

– Branża transportowa to kluczowy element polskiej gospodarki, na szczególnie wrażliwy na sytuację  gospodarczą i geopolityczną. Dlatego w obecnych czasach warto szczególnie mocno zadbać o właściwe ubezpieczenie mienia w transporcie, tak by uniknąć strat, które są m.in. następstwem wypadków środków transportu, kradzieży lub ryzyk naturalnych – dodaje Piotr Nettik, dyrektor ds. Underwritingu Ubezpieczeń Pozakomunikacyjnych w Biurze Analiz i Oceny Ryzyka Ubezpieczeń Korporacyjnych.