Szczegóły

05 lutego 2020

Pierwsi pracownicy dostają wpłaty powitalne w PPK

Około 200 pierwszych pracowników, którzy oszczędzają na prowadzonych przez PZU rachunkach Pracowniczych Planów Kapitałowych, otrzymało tzw. wpłaty powitalne w wysokości 250 zł. W następnych miesiącach pieniądze będą trafiać do kolejnych osób.

Warunkiem otrzymania tzw. wpłaty powitalnej z budżetu państwa jest oszczędzanie w PPK przez co najmniej trzy miesiące. Pierwsze wpłaty otrzymali więc pracownicy z firm zatrudniających powyżej 250 osób, którzy najwcześniej przystąpili do programu.

– To dowód, że Pracownicze Plany Kapitałowe funkcjonują z powodzeniem. Dla PZU świetny start miał też rozpoczęty w styczniu drugi etap programu, skierowany do pracowników średniej wielkości firm. Już w ciągu kilku pierwszych dni stycznia umowy o zarządzanie PPK podpisało z nami aż kilkaset firm. Duże znaczenie ma dla nich szerokie wsparcie, jakie oferujemy przy wdrażaniu i prowadzeniu Planów – mówi wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek.

Grupa PZU jest jednym z liderów rynku Pracowniczych Planów Kapitałowych. Spośród dużych firm, zatrudniających powyżej 250 pracowników, które zaczęły wprowadzać PPK 1 lipca zeszłego roku, umowy o zarządzanie Planami podpisało z Grupą PZU ponad 1000. Wśród nich PKN Orlen, Grupa Energa, Coca-Cola, PKP Intercity, Orbis, Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol, Wittchen i Vistula.