rzecznik@pzu.pl

tel.: (022) 582 58 07

10 sierpnia 2020

Patryk Stosz Najlepszym Góralem PZU 77. Tour de Pologne

Ponad 890 kilometrów mieli w tym roku do przejechania kolarze 77. Tour de Pologne UCI World Tour. Na trasie czekało na nich 19 premii górskich – najtrudniejszych i najbardziej widowiskowych odcinków wyścigu, których PZU był sponsorem. Największy polski ubezpieczyciel był też Sponsorem Oficjalnym 77. Tour de Pologne UCI World Tour.

Dwa górskie etapy tegorocznego Tour de Pologne prowadziły przez najsłynniejsze podjazdy w Polsce w tym Kocierz, Przegibek czy ścianki w Gliczarowie i Rzepiskach. Najlepszym Góralem PZU 77. Tour de Pologne został Patryk Stosz, który jechał w zespole Reprezentacji Polski. Założył on koszulkę w niebieskie grochy PZU po bardzo wymagającym IV etapie i nie oddał jej do mety w Krakowie.

Zwycięzcą całego 77. Tour de Pologne został Remco Evenepoel z zespołu Deceuninck – Quick-Step. Belgijski kolarz na mecie w Krakowie powiedział: „Największe zwycięstwo odniósł Fabio Jakobsen, który walczył o życie, a dziś jego stan cały czas się poprawia i jest coraz lepiej. Kiedy dotarły do nas informacje, że został wybudzony ze śpiączki, nasz zespół dostał nowe siły i wielką motywację. Wygraliśmy etap wczoraj, wygraliśmy dzisiaj i triumfowaliśmy w klasyfikacji generalnej. Dominowaliśmy w tym wyścigu, a Fabio dodał nam sił pokazując jak walczyć.

Tour de Pologne to największa cykliczna impreza sportowa w Polsce oraz najważniejszy wyścig kolarski w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2005 roku należy do elitarnego cyklu UCI World Tour, czyli kolarskiej ligi mistrzów. Jest jednym z najlepiej ocenianych wyścigów kolarskich na świecie pod względem organizacyjnym. Co roku startują w nim wszystkie najlepsze grupy zawodowe świata oraz czołowi kolarze zawodowego peletonu.