Szczegóły

Kontakt dla mediów

Biuro Prasowe

PZU Grupa PZU

rzecznik@pzu.pl

tel.: (022) 582 58 07

31 października 2023

PZU rusza z kampanią ubezpieczeń na życie

„Masz wpływ na swoje życie” – pod takim hasłem największy polski ubezpieczyciel wystartował z nową kampanią ubezpieczeń na życie i zdrowie. Szeroka i elastyczna oferta ma zapewnić klientom poczucie bezpieczeństwa i komfortu w ramach jednej polisy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Kampania skierowana jest zarówno do klientów grupowych, którzy ochroną ubezpieczeniową mogą objąć pracowników i ich bliskich, jak klientów indywidualnych i ich rodzin. Masz wpływ na swoje życie – ubezpiecz je w PZU.

Pandemia, gwałtowne zmiany sytuacji geopolitycznej i gospodarcze wyzwania sprawiły, że obecnie priorytetem jest poczucie bezpieczeństwa, w szczególności zdrowie i dobrobyt nas samych i naszych bliskich. Ubezpieczenie na życie to jeden z podstawowych instrumentów dających poczucie bezpieczeństwa w trudnych sytuacjach życiowych, chociażby ciężkich chorób czy wypadków, w wyniku których utracimy możliwość zarabiania i utrzymania rodziny. Z kolei bezpieczeństwo finansowe jej najmłodszych członków można zacząć budować już od momentu ich narodzin.

Jedna decyzja a bezpieczeństwo dla całej rodziny

Polisa dla klientów indywidualnych w PZU łączy podstawowe ubezpieczenie na życie z dodatkowymi opcjami dostosowanymi do potrzeb pozostałych członków rodziny. Dzięki temu każdy z bliskich może cieszyć się kompleksową ochroną w ramach jednej polisy, objętej wygodnym cyklicznym rozliczeniem. Jedna polisa ubezpieczeniowa to nie tylko większe poczucie bezpieczeństwa, ale także prostsze rozliczenia nie wymagające opłat kilku osobnych polis.

W ramach oferty ubezpieczeń na życie PZU posiada 4 podstawowe ubezpieczenia. Każde z nich można uzupełnić o wiele różnych dodatków, które są dostępne również dla małżonka albo partnera oraz dla dziecka. Dodatkowe zabezpieczenia mogą obejmować nie tylko wsparcie finansowe, ale także usługi medyczne w przypadku ciężkich chorób.

PZU Gwarantowane Jutro to ubezpieczenie podstawowe, które zapewnia ochronę życia oraz możliwość oszczędzania. Po zakończeniu okresu umowy, ubezpieczonemu wypłacana jest gwarantowana kwota. W przypadku śmierci ubezpieczonego, pieniądze z polisy trafiają bezpośrednio do osób wskazanych w polisie, bez konieczności przeprowadzania postępowania spadkowego. Ubezpieczonym może być każdy w wieku od 13 lat do 65 lat.  Innym rozwiązaniem jest ubezpieczenie na życie PZU Wsparcie Najbliższych. Z tego ubezpieczenia mogą skorzystać osoby pomiędzy 13. a 80. rokiem życia. Składki płaci się tylko do określonego wieku lub przez określony czas, natomiast ochrona ubezpieczeniowa trwa do końca życia. 

Dla osób dorosłych w wieku 18-65 lat, którzy rozważają np. skorzystanie z kredytu rozwiązaniem może być ubezpieczenie PZU Ochrona Każdego Dnia, które będzie zabezpieczeniem tego zobowiązania finansowego po śmierci osoby ubezpieczonej.  Możliwe jest również zakupienie ubezpieczenia na życie z myślą o zabezpieczeniu przyszłości dziecka, nawet jeśli nie jesteśmy rodzicami. PZU Na Dobry Początek to rozwiązanie, które zapewnia środki na start w dorosłość - dziecko otrzyma określoną kwotę, zapisaną w polisie, gdy stanie się pełnoletnie i upłynie termin umowy. Umowę mogą zawrzeć osoby w wieku 18-55 lat nawet dla noworodka, przy czym nie trzeba być rodzicem uposażonego dziecka.

Każde z ubezpieczeń podstawowych oferuje wypłatę pieniędzy dla bliskich ubezpieczonego po jego śmierci. Osoby wskazane w polisie otrzymają pieniądze bez postępowania spadkowego, a wypłata będzie zwolniona z podatku od spadków i darowizn oraz z podatku od zysków kapitałowych.

- Bezpieczna przyszłość nas samych i naszych najbliższych jest fundamentalną wartością, która zawsze pozostanie aktualna. Często jednak pragnienie bezpieczeństwa nie zostaje poparte rzeczywistym, regularnym dbaniem o własne zdrowie i zabezpieczaniem swojej przyszłości na wypadek nieprzewidzianych wydarzeń. Z badań przeprowadzonych w 2021 roku wynika, że jedynie 30% Polaków systematycznie poddaje się szeroko pojętym badaniom profilaktycznym. Do tego mniej niż 50% aktywnie dba o swoją fizyczną i psychiczną kondycję. PZU Życie jako odpowiedzialna firma prowadzi wiele inicjatyw, których celem jest zmiana społecznych nawyków i wypracowanie nowej postawy wśród naszego społeczeństwa. Nie ustajemy w wysiłkach, aby pomóc Polakom zadbać o lepszą jakość życia dla siebie i swoich bliskich, oferując m.in. bezpłatne badania profilaktyczne, prowadząc kampanie edukacyjne, a także poprzez szeroką ofertę ubezpieczeń życiowych. Dzięki kompleksowej ofercie ubezpieczeń na życie w PZU klienci mogą dostosować polisę zgodnie ze swoimi potrzebami, mając dzięki temu pełną kontrolę i poczucie wpływu na swoje życie czy sytuację zawodową – mówi Aleksandra Agatowska, prezes PZU Życie.

Kompleksowa ochrona życia i zdrowia pracowników i ich bliskich

Innym rodzajem ubezpieczeń na życie są ubezpieczenia grupowe dla firm, będące jednocześnie cennym benefitem pozapłacowym.

- Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców konkretnych rozwiązań wspierających, dających im poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Nasi partnerzy biznesowi mogą budować relacje ze swoimi pracownikami i pokazywać, że są odpowiedzialnymi pracodawcami, ponieważ zajmują się szeroko rozumianym zdrowiem swoich pracowników w zupełnie innym wymiarze niż do tej pory - mówi Aleksandra Agatowska, prezes PZU Życie. - Holistyczne spojrzenie na zdrowie własnych pracowników, pozwala nam zrozumieć ich potrzeby i oferować konkretne produkty, dzięki którym pracodawcy mogą zadbać o swoją kadrę. Z drugiej strony, daje nam to możliwość dzielenia się własnymi doświadczeniami z naszymi klientami biznesowymi. Oferujemy narzędzia oraz wiedzę jak można zadbać o siebie tu i teraz, a korzystanie w tym celu z najnowszych technologii to dla nas oczywistość - dodaje prezes PZU Życie.

Ubezpieczenie na życie wraz z prywatną opieką medyczną w PZU może być wartościowym benefitem pracowniczym, który nie tylko zabezpieczy finansowo pracowników w razie utraty sprawności czy trwałego uszczerbku w wyniku nieszczęśliwego wypadku, ale także zapewni szybkie umówienie wizyty w przypadku choroby oraz łatwy dostęp do badań diagnostycznych.

- Grupa PZU od kilkunastu lat jest obecna na rynku prywatnej opieki medycznej. Nasi klienci mogą korzystać z kompleksowej oferty usług medycznych w prywatnych placówkach w ponad 600 miastach. Ponadto posiadamy 130 placówek własnych i stale rozwijamy ich sieć, stawiając na dobrą lokalizację i wygodę pacjenta. Współpracujemy też z ponad 9 tys. aptek i blisko 800 placówek medycyny pracy w całej Polsce. Zaufało nam już blisko 3 mln klientów, którzy doceniają jakość i szybkość obsługi w placówkach PZU Zdrowie. Priorytetem PZU jest promowanie zdrowia i postaw prozdrowotnych, szczególnie wśród własnych pracowników, a przy okazji kształtowanie rynkowych standardów w tym kierunku. W tym celu staramy się dostosować naszą ofertę ubezpieczeniową tak, aby pracodawcy mogli zabezpieczyć życie i zdrowie swoich pracowników odpowiednio do ich potrzeb, mając dzięki temu pełną kontrolę i poczucie wpływu na swoje życie i sytuację w firmie – mówi prezes PZU Życie.

PZU oferuje kompleksowe rozwiązania dla firm, zapewniające wsparcie pracownikom i ich rodzinom w różnych sytuacjach. Ubezpieczenie obejmuje m.in. wsparcie finansowe w razie śmierci ubezpieczonego, ciężkiej choroby, leczenia szpitalnego czy operacji chirurgicznej. Ubezpieczony może liczyć także na pomoc finansową, jeśli z powodu choroby czy wypadku będzie niezdolny do pracy lub samodzielnego funkcjonowania. Dużym udogodnieniem jest możliwość przystąpienia do ubezpieczenia bez ankiety medycznej.

W ramach ubezpieczenia grupowego pracownicy mogą też zadbać o swoje zdrowie, otrzymując dostęp nawet do 35 rodzajów konsultacji specjalistycznych (bez skierowań) oraz do blisko 400 badań diagnostycznych. Konsultacje pracownicy mogą umawiać oraz odwoływać za pośrednictwem całodobowej infolinii, gdzie średni czas oczekiwania na połączenie z konsultantem wynosi zaledwie kilkanaście sekund, a także w łatwy i wygodny sposób za pomocą serwisu i aplikacji mobilnej mojePZU. System umożliwia także składanie wniosków o refundację – zwrot kosztów wizyty lub badania wykonanego w placówce spoza sieci PZU, dostęp do historii wizyt i zakresu ubezpieczenia czy zamówienie leków do wybranej apteki.

Zarówno w leczeniu, jak i diagnostyce czas ma ogromne znaczenie, dlatego PZU udostępniło swoim klientom opcję symptom checker - szybkie umówienie wizyty dzięki zastosowaniu wstępnego wywiadu medycznego, opartego na sztucznej inteligencji.

Klienci PZU mogą też bezpłatnie korzystać ze zdalnych konsultacji lekarskich, które znajdują się w ich ofercie ubezpieczenia. Interniści i pediatrzy dostępni są przez całą dobę, także w święta i dni ustawowo wolne od pracy. Na konsultacje specjalistyczne online można umawiać się od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-22:00.

Ubezpieczenie na życie wraz z prywatną opieką medyczną w PZU, to nie tylko wygoda i komfort dla pracowników. To przede wszystkim możliwość kompleksowej ochrony zdrowia i życia zatrudnionych osób oraz ich bliskich, ponieważ polisą mogą zostać objęci również małżonek albo partner życiowy oraz dzieci pracownika.

Kampania rozpoczęła się 16 października i potrwa do 17 grudnia. Działania prowadzone będą w Internecie i mediach społecznościowych. W działania promocyjne zaangażowana została tenisistka Iga Świątek – ambasadorka marki PZU. Kreacje przygotowała agencja AWX, za planowanie i zakup mediów odpowiedzialny był dom mediowy Sigma BIS.

Załączniki

KV_IGA.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 152,8kB

Pobierz plik