Szczegóły

23 lutego 2022

PZU Sejf+ fundusz TFI PZU nagrodzony przez Analizy Online

PZU Sejf+ zdobył Alfę , prestiżową nagrodę przyznawaną już od 9 lat przez portal Analizy Online, w kategorii funduszy polskich papierów skarbowych. Nagroda przyznawana jest funduszom, które na tle całego rynku dają klientom ponadprzeciętne stopy zwrotu w odniesieniu do poziom ponoszonego ryzyka. Fundusz PZU Sejf+ to jedyne na polskim rynku połączenie funduszu inwestycyjnego efektywnie pomnażającego pieniądze (stopa zwrotu w ujęciu 4 letnim 3,42%) z pełnym zabezpieczeniem kapitału.

Największe znaczenie w rankingu mają wyniki osiągnięte w ostatnim roku, jednak wpływ na ocenę mają też stopy zwrotu i ich zmienność z lat poprzednich (5 pełnych lat kalendarzowych w przypadku funduszy z segmentu akcyjnego i mieszanego lub co najmniej 3 lata w przypadku funduszy z segmentu dłużnego). Nagradzane fundusze muszą spełniać wyśrubowane wymagania, m.in. posiadać odpowiednio wysokie średnie poziomy aktywów netto w danym roku (co najmniej ok. 100 mln zł), być dostępne dla szerokiego grona klientów (fundusze detaliczne), posiadać charakter otwarty (FIO lub SFIO).

- Fundusz PZU Sejf + to jeden z naszych najlepiej sprzedających się funduszy w 2021 roku. Cieszymy się, że produkt, który znalazł uznanie w oczach klientów, dostał potwierdzenie jakości w postaci nagrody ALFA. Szczególnie, że ostatni okres był bardzo trudny dla funduszy opierających swe inwestycje na obligacjach. Warto podkreślić, że dzięki współpracy w Grupie PZU mamy możliwość oferowania klientom  PZU Sejf + jedynego na rynku funduszu z ubezpieczeniem od straty finansowej – mówi Marcin Żółtek, wiceprezes TFI PZU.

PZU Sejf+ jest dostępny zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Minimalna kwota inwestycji w wysokości 100 zł sprawia, że może skorzystać z niego praktycznie każdy. W PZU Sejf+ można też zainwestować w ramach Programu PZU Sejf+ z Ochroną Kapitału, minimalna wpłata to 5000 zł. Dzięki bezpłatnemu ubezpieczeniu od ewentualnej straty finansowej inwestor uczestniczący w Programie nie musi obawiać się ryzyka. Ochrona ubezpieczeniowa działa cyklicznie w ramach trzech 13-miesięcznych okresów inwestycyjnych. W każdym 13. miesiącu inwestor może wycofać swoje środki z aktualną wartością jednostki uzupełnioną o ewentualne odszkodowanie wyrównujące stratę. 

W ciągu ostatniego roku klienci TFI PZU zainwestowali w PZU Sejf+ 647,69 mln zł. Jest on dostępny bezpośrednio w TFI PZU, a także w ofercie m.in. oddziałów PZU Życie, Biura Maklerskiego Pekao, DI Xelion, iWealth, Q Value, F-Trust. 

W tej samej kategorii Analizy Online wyróżniły również fundusz inPZU Inwestycji Ostrożnych oferowany przez TFI PZU na platformie inPZU.

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU SA (TFI PZU SA) zarządza ponad 34 mld zł, dzięki czemu jest jednym z większych towarzystw inwestycyjnych w Polsce. Działa od 1999 roku i jest częścią Grupy PZU – największej instytucji finansowej w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Celem TFI PZU jest jak najefektywniejsze zarządzanie środkami powierzonymi przez inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych.