Szczegóły

29 października 2020

Nowe studia podyplomowe PZU LAB i Akademii Leona Koźmińskiego

PZU LAB i Akademia Leona Koźmińskiego uruchamiają studia podyplomowe „Ryzyko i ubezpieczenia”. Program kształcenia powstał we współpracy z naukowcami i najlepszymi praktykami polskiego rynku ubezpieczeń. Zajęcia ruszają od listopada. Nauka trwa dwa semestry i odbywa się w formie online.

Nasza oferta edukacyjna powstała z myślą o osobach, które interesują się ubezpieczeniami lub zarządzaniem ryzykiem i wiążą z tym swoją karierę. Rekrutacja trwa do 30 października, więc warto się pospieszyć. Studia rozpoczną się w listopadzie – mówi Tomasz Huś, prezes zarządu PZU LAB SA.

Kierunek jest odpowiedzią na liczne pytania od osób zajmujących się zarządzaniem ryzykiem w swoich firmach oraz przyszłych agentów i brokerów. Wykładowcy stawiają nacisk na wiedzę praktyczną –  podczas zajęć studenci mają zdobyć narzędzia niezbędne do prawidłowej identyfikacji i analizy ryzyka oraz zastosowania efektywnej metody zarządzania ryzykiem. Studia trwają dwa semestry, a zajęcia odbywają się 1 lub 2 razy w miesiącu – w piątki po południu oraz w soboty. Formuła online, w której będą realizowane studia, pozwala wyeliminować zagrożenia związane z COVID-19.

Każdy, kto chce pogłębić lub zaktualizować wiedzę, znajdzie w programie coś dla siebie. W ramach studiów uczestnicy zyskają kompetencje nieodzowne przy wykonywaniu pracy w strukturach towarzystw ubezpieczeń i reasekuracji oraz banków – również jako risk manager. Zdobyta wiedza pomoże absolwentowi stworzyć lub wzmocnić wizerunek profesjonalisty na rynku usług doradczych, brokerskich czy finansowych. Wierzymy, że każdy moment w życiu jest dobry, aby podnieść kwalifikacje – dodaje Tomasz Huś.

Dużym atutem studiów jest doświadczona kadra wykładowców. Praktyczną wiedzą ze słuchaczami i studentami podzielą się cenieni na rynku profesjonaliści, zajmujący się tematyką ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem. Wsparcia studiom udzielił także Crawford Polska i jego country menadżer Marcin Janicki, a kierownikiem studiów jest profesor Akademii Leona Koźmińskiego, dr hab. Katarzyna Malinowska. Program kształcenia powstał we współpracy z naukowcami i najlepszymi praktykami polskiego rynku ubezpieczeń.

Wierzę, że wspólnymi siłami wykształcimy nowe pokolenie fantastycznych praktyków, którzy zajmą odpowiedzialne miejsca w dużych firmach i organizacjach. Jako jeden z wykładowców, jestem gotowy dzielić się swoją wiedzą i już nie mogę doczekać się pierwszych zajęć – mówi Dariusz Gołębiewski, wiceprezes zarządu PZU LAB SA.

Program zajęć podzielono na następujące bloki tematyczne:

1. Zarządzanie ryzykiem przez ubezpieczenie

2. Underwriting ryzyk ubezpieczeniowych

3. Podstawy ubezpieczeń, umowa ubezpieczenia, najnowsze orzecznictwo w Polsce, Europie i na świecie

4. Odpowiedzialność odszkodowawcza w różnych branżach przemysłu – ubezpieczenie OC

5. Produkty ubezpieczeniowe w ubezpieczeniach mienia, transportowych, finansowych (BI), cybernetycznych – aspekty praktyczne, case study

6. Likwidacja szkód ubezpieczeniowych

7. Zarządzanie i dystrybucja produktem ubezpieczeniowym

8. Działalność ubezpieczeniowa – zakłady ubezpieczeń, nadzór ubezpieczeniowy, przestępczość ubezpieczeniowa

9. Międzynarodowy rynek ubezpieczeń i reasekuracji

10. Warsztaty – ocena ryzyka / underwriting

Nabór trwa do 30 października 2020 r. Rekrutacja odbywa się elektronicznie przez platformę ALK:  www.kozminski.edu.pl (zakładka: Studia podyplomowe / Zarządzanie / Ryzyko i ubezpieczenia majątkowe).– Nasza oferta edukacyjna powstała z myślą o osobach, które interesują się ubezpieczeniami lub zarządzaniem ryzykiem i wiążą z tym swoją karierę. Rekrutacja trwa do 30 października, więc warto się pospieszyć. Studia rozpoczną się w listopadzie – mówi Tomasz Huś, prezes zarządu PZU LAB SA.