Szczegóły

30 czerwca 2020

Nowa lokalizacja centrali Grupy PZU

Po dwóch dekadach Grupa PZU z warszawskiego Tower przenosi się do kompleksu Generation Park Y. Będzie to nowa siedziba centrali Grupy PZU, w której pracować będzie kilka tysięcy osób. Pracownicy do nowego miejsca przeniosą się w drugim kwartale 2022 roku. Umowę najmu Generation Park Y dziś w Warszawie podpisali przedstawiciele Grupy PZU oraz szwedzkiej spółki Skanska.

140-metrowy budynek, wieńczący kompleks biurowy Skanska przy warszawskim Rondzie Daszyńskiego, już za dwa lata zapełnią specjaliści od ubezpieczeń i finansów z Grupy PZU, którzy do tej pory pracowali w kilku rozproszonych lokalizacjach. Wieżowiec Generation Park Y jest najbardziej zielonym wysokościowcem w Warszawie i powstaje na Woli –  najszybciej rozwijającej się dzielnicy biznesowej stolicy. Wspólna siedziba, to przede wszystkim oszczędność czasu i energii, bo dzięki lokalizacji większości biur w jednym miejscu uproszczona będzie logistyka i spadną koszty obsługi.

Nowa centrala Grupy PZU to inwestycja w naszych pracowników. Dlatego tak ważne jest, że  Generation Park Y spełnia najwyższe standardy, jeżeli chodzi o warunki, komfort i bezpieczeństwo pracy. Niemniej istotne są kwestie ekologiczne i to, że jest to obiekt bez barier, z którego w pełni będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne. Przeprowadzka to dla nas okazja do zbudowania przestrzeni przyjaznej pracownikom oraz ułatwiającej im funkcjonowanie wewnątrz organizacji – mówi Dorota Macieja, członkini zarządu PZU Życie  odpowiedzialna za obszar nieruchomości w Grupie PZU.

Generation Park Y ma 38 kondygnacji naziemnych i 4 podziemne, w których znajdzie się 187 miejsc na rowery oraz parking z 325 miejscami dla samochodów, z gniazdkami do ładowania aut elektrycznych. W lobby budynku powstanie zielona ściana o powierzchni 330 mkw., a dzięki przeszklonej elewacji, będzie ją można podziwiać również z zewnątrz. W ramach inwestycji powstanie również chodnik z „zielonego betonu”, oczyszczający powietrze ze smogu i spalin samochodowych.

Dotychczasowa centrala PZU mieści się w ponad 20-letnim PZU Tower w Śródmieściu Warszawy przy al. Jana Pawła II 24. Budynek początkowo miał spełniać funkcje hotelowe, a następnie został przeprojektowany na cele biurowe. W projekcie wykorzystano technologie, które obecnie są już nieefektywne i nie spełniają współczesnych standardów dla powierzchni biurowych z zakresu organizacji i ergonomii pracy oraz ochrony środowiska. Decyzja o przeniesieniu centrali PZU do tymczasowej siedziby jest spójna z przyjętą przez Grupę strategią „Zielone PZU”.

Generation Park to nasz flagowy projekt, który odzwierciedla podejście Skanska do tworzenia ponadczasowych, zdrowych i bezpiecznych przestrzeni do pracy. Nasz pierwszy biurowy wysokościowiec w tej części Europy oddamy w ręce największej grupy finansowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zielone rozwiązania budynkowe oraz środowisko wewnętrzne wspierające dobrostan pracowników były niezwykle ważnymi aspektami w rozmowach z Grupą PZU. Podpisaliśmy umowę z firmą, z którą łączą nas wspólne wartości – co cieszy nas podwójnie  – mówi Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezes spółki biurowej Skanska w CEE.

Wieża Generation Park Y otrzyma adres Rondo Daszyńskiego 4. Wraz z ukończeniem inwestycji przeobrażony zostanie też teren pomiędzy biurowcami kompleksu Generation Park. Starannie zagospodarowana zielona przestrzeń oraz zadrzewiony plac podkreślą nowy wielkomiejski klimat Ronda Daszyńskiego. W budynku Y zastosowano najnowsze rozwiązania z zakresu ekologii i ergonomii pracy. Dzięki wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań minimalizujących wpływ na środowisko i wpływających na komfort pracy twórcy biurowca ubiegają się o certyfikaty LEED na poziomie Platinum, Obiekt bez Barier, a także niezwykle wymagający WELL Core&Shell.

Załączniki

1_Generation_Park.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 13,7MB

Pobierz plik

2_Generation_Park.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 13,0MB

Pobierz plik

3_Generation_Park.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 19,2MB

Pobierz plik

4_Generation_Park.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 13,4MB

Pobierz plik

5_Generation_Park_Y_Skanska_Warsaw_June_2020_hires_5.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 14,6MB

Pobierz plik

6_Generation_Park.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 13,0MB

Pobierz plik