Narciarz lepiej chroniony z Wojażerem

Przyszła zima, niedługo będą ferie. To okazja do aktywnego wypoczynku zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dla dorosłych. Zgubiony bagaż, wypadek, choroba –  w podróży wszystko może się zdarzyć. Warto więc wcześniej pomyśleć o ubezpieczeniu, które zapewni, że w razie nieprzewidzianych wydarzeń, wybrniemy z kłopotów bez ponoszenia gigantycznych kosztów.

Polisa PZU Wojażer adresowana jest przede wszystkim do osób podróżujących za granicę. Ubezpieczenie zapewnia organizację pomocy medycznej i pokrycie jej kosztów m.in. leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego, transportu medycznego w miejscu pobytu, usługi transportowej do kraju oraz ewentualnego poszukiwania ubezpieczonego. Gwarantuje też zapewnienie usług assistance w razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłej choroby podczas podróży, np. dosłanie niezbędnych rzeczy osobistych, wizytę bliskiej osoby czy opiekę nad dziećmi lub osobami niesamodzielnymi. Dodatkowo do umowy można dokupić  ubezpieczenie NNW, OC w życiu prywatnym czy bagażu podróżnego lub ubezpieczenie od dodatkowych ryzyk np. jeśli planujemy uprawiać  sporty wyczynowe.

Turyści mogą dokupić również dodatkowe ubezpieczenie do Wojażera – Kontynuację leczenia po podróży. Warto o tym pomyśleć zwłaszcza wyjeżdżając na narty za zagranicą. Kontuzje na stoku, niestety, nie są rzadkością, dlatego dobrze się zabezpieczyć. W razie nieszczęśliwego wypadku  lub nagłego zachorowania na wyjeździe, po powrocie do Polski będzie można skorzystać z leczenia, badań ambulatoryjnych, rehabilitacji bądź operacji chirurgicznej. W ramach dodatkowej opcji PZU zorganizuje i pokryje koszt leczenia w Polsce ubezpieczonego, jeśli zgłosi taką potrzebę do Centrum Pomocy w ciągu 14 dni po powrocie z podróży, podczas której doszło do kontuzji czy nagłego zachorowania. Przy nagłej chorobie ubezpieczony może liczyć na 4 konsultacje lekarskie oraz zabiegi ambulatoryjne i badania diagnostyczne. Natomiast kontuzjowanym narciarzom PZU pokryje w Polsce koszty 4 konsultacji medycznych, zabiegów ambulatoryjnych i badań diagnostycznych, rehabilitacji ambulatoryjnej, a także operacji chirurgicznej i hospitalizacji. Ponadto ubezpieczony sam może wskazać placówkę z sieci PZU Zdrowie i określić, kiedy chce skorzystać z konsultacji lekarza.

W czasie zbliżających się ferii warto, by rodzice zadbali również o bezpieczeństwo swoich pociech. Nie każdy uczeń, który wyjeżdża na ferie zimowe, objęty jest ubezpieczeniem szkolnym NNW. Warto zatem zadbać, aby dziecko takowe posiadało. Ubezpieczenie szkolne zazwyczaj ma wąski zakres i niską sumę ubezpieczenia. Rodzice nie są jednak zdani tylko na szkołę. Sami mogą ubezpieczyć dziecko w każdej chwili w roku i przy okazji zawierania każdej innej umowy ubezpieczenia. Wybierając się na ferie za granicę warto dokupić dla dziecka dodatkową polisę PZU NNW. W razie wypadku dziecko dostanie pieniądze z obu polis.

Przykładowe koszty leczenia wypadków narciarskich w ramach PZU Wojażer

Data

Kraj

Zdarzenie

Koszty

2017-01-20

CZECHY

Kolizja na stoku

                            91 000  zł

2017-02-16

AUSTRIA

Złamana noga

                            79 000 zł

2017-02-14

WŁOCHY

Uraz kolana

                            72 000  zł

2017-02-05

AUSTRIA

Uszkodzenie kolana i złamanie żeber

                            61 000 zł

2017-01-15

WŁOCHY

Pęknięta miednica

                            52 000  zł

2016-11-22

AUSTRIA

Kolizja na stoku

                            50 000  zł

2017-01-01

AUSTRIA

Złamana kość udowa

                            49 000 zł

2016-12-05

WŁOCHY

Kolizja na stoku

                            44 000 zł

2017-01-18

AUSTRIA

Uraz kolana

                            43 000  zł

2017-03-31

WŁOCHY

Złamanie kości udowej

                            41 000  zł

 

Załączniki