Działalność społeczna

#Blogowigilia z PZU

Blogowigilia 2017 już w najbliższą sobotę! Na wspólnej imprezie spotkają się w Warszawie popularni blogerzy, vlogerzy i youtuberzy. Partnerem tego największego w Polsce świątecznego spotkania twórców internetowych jest PZU. Wydarzenie rozpocznie się 9 grudnia o godz. 17.00 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich (DTBJ) w Warszawie przy ul Brackiej 25.

Pierwsza Blogowigilia odbyła się 18 grudnia 2012 r. w Warszawie. Od tamtej pory, co roku w grudniu, twórcy internetowi zjeżdżają z całej Polski do Warszawy by spotkać się,  porozmawiać oraz wymienić pomysłami w radosnej świątecznej atmosferze. Przez 5 lat Blogowigilia zgromadziła przy bożonarodzeniowym drzewku ponad 2500 blogerów, a z roku na rok świąteczna społeczność rośnie.

Idea wydarzenia skupia się na byciu razem i dzieleniu się doświadczeniami. Tworzony jest wspólny świąteczny stół, na którym znajdą się tradycyjne smakołyki - od śledzi, przez pasztety po pierniczki. Każda potrawa przygotowana jest własnoręcznie przez uczestników spotkania. Organizowane są świąteczne strefy warsztatowe - blogerzy wspólnie gotują, pakują prezenty, robią kompozycje kwiatowe czy ozdoby świąteczne.

Kolejny raz partnerem Blogowigilii jest PZU. W tym roku przygotowaliśmy specjalną strefę aktywności. Zgodnie z powiedzeniem “lepiej zapobiegać niż leczyć” PZU zaprasza do dwóch pokoi zagadek, w których trzeba będzie poradzić sobie z zagrożeniami typowymi dla okresu świątecznego. Zadania będą wymagały wykazania się wiedzą, refleksem i opanowaniem. Do każdego pokoju wchodzi 5 osobowa drużyna, która po przeszkoleniu przez ekipę ratowników będzie miała 30 min na rozwiązanie zadań. Na koniec, w strefie prewencyjnej PZU będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w pięknej fotobudce, wyglądającej jak kryształowe zwierciadło.

Ważnym filarem spotkania jest robienie czegoś dobrego dla innych. W tym roku zorganizowane zostanie wspólne pisanie życzeń dla podopiecznych fundacji Anny Dymnej “Mimo Wszystko”. Gospodarzem akcji charytatywnej będzie Konrad Kruczkowski z bloga Halo Ziemia oraz Ania Siewiorek z fundacji „Mimo Wszystko”. To oni opowiedzą o Fundacji, jej podopiecznych i zaproszą do wspólnego tworzenia bożonarodzeniowych życzeń. Na chętnych do dzielenia się dobrym słowem czekać będą piękne świąteczne kartki, kolorowe pisaki i długopisy.

Zachęcamy do śledzenia relacji z Blogowigilii 2017 na naszych profilach na mediach społecznościowych:
https://twitter.com/GrupaPZU i https://www.facebook.com/pomoctomoc/.
Szczegółowe informacje o Blogowigili na stronie www.blogowigilia.pl oraz www.facebook.com/blogowigilia

Załączniki