Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU

Ruszyła Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Do lipca 2018 odwiedzi 27 szkół podstawowych z różnych zakątków Polski, gdzie kompleksowo będzie edukować dzieci i młodzież w zakresie bezpieczeństwa. Na początek Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU zawitała do Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie w województwie pomorskim.

W każdej szkole odwiedzonej przez zespół Akademii Bezpieczeństwa, jej uczniowie biorą udział w zajęciach poświęconych prawidłowemu uczestnictwu w ruchu drogowym, odpowiedniemu reagowaniu w sytuacjach zagrożenia oraz umiejętności niesienia pomocy przedmedycznej. Zajęcia warsztatowe, przygotowane pokazy oraz specjalnie opracowane inscenizacje teatralne z pewnością zaciekawią uczestników każdego ze spotkań na trasie Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU.

- Podczas zajęć w Akademii Bezpieczeństwa nie ma żadnych klasówek czy trudnych zadań. O podstawowych zasadach bezpieczeństwa uczymy w sposób ciekawy i przystępny. Jest rozrywka i zabawa, ale też pożyteczna wiedza, która dzięki atrakcyjnej formie szybko wchodzi uczniom do głowy - mówi Marek Baran, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PZU.

Kształtowanie bezpiecznych postaw w sytuacjach zagrożenia oraz uświadomienie dzieci i młodzieży w zakresie poruszania się w cyberprzestrzeni to główne zagadnienia naszej Akademii. Wzbogacimy je atrakcyjnymi formami edukacji, zabaw i przedstawień.

W najbliższym tygodniu odwiedzimy:

04-gru

Czarna Woda

Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej Wodzie

Woj. pomorskie

05-gru

Trzcianka

Szkoła Podstawowa nr 3 im. M. Kopernika w Trzciance

Woj. wielkopolskie

06-gru

Chełmno

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Chełmnie

Woj. kujawsko-pomorskie

07-gru

Zławieś Wielka

Zespół Szkół w Złejwsi Wielkiej

Woj. kujawsko-pomorskie

Załączniki

  • AkademiaBezpieczenstwa.jpg

    Typ: zdjęcie

    Rozmiar 74,7 kB

    Pobierz plik