PZU partnerem strategicznym CYBERSEC 2017

W poniedziałek, 9 października, rozpocznie się w Krakowie III Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – jedna z najważniejszych konferencji o cyberbezpieczeństwie w Europie. Celem spotkania jest wypracowanie praktycznych rozwiązań wzmacniających bezpieczeństwo NATO i wspierających rozwój innowacyjnej gospodarki UE. Partnerem strategicznym CYBERSEC 2017 jest PZU.

CYBERSEC 2017 to dwa dni intensywnych debat, ponad 1000 uczestników oraz  130 prelegentów z całego świata - wśród nich przedstawiciele PZU: Paweł Surówka, prezes zarządu PZU SA oraz Roman Pałac, prezes zarządu PZU Życie SA.

Paweł Surówka weźmie udział w panelu „Cyber insurance -  game changer in cybersecurity”, podczas  którego uczestnicy dyskusji poszukają odpowiedzi na pytanie jak stworzyć skuteczne narzędzia z dziedziny ubezpieczeń służące do zapewnienia cyberbezpieczeństwa, zarówno firmom, jak i osobom prywatnym. Godzinny panel z udziałem prezesa PZU rozpocznie się pierwszego dnia forum, w poniedziałek, 9 października, o godz. 16:30.

Z kolei Roman Pałac, prezes PZU Życie, weźmie udział w panelu „The big and the smaller – cooperation between startups and large companies”, podczas którego poruszona będzie tematyka inwestowania, wspierania startupów, a także szeroko rozumianego ekosystemu innowacji. Panel potrwa godzinę, a rozpocznie się 9 października, o godz. 13:30.

Serdecznie zapraszamy także do wzięcia udziału w śniadaniu prasowym, podczas którego zaprezentowane zostaną główne tezy raportu "Cyberbezpieczeństwo polskiego przemysłu - sektor energetyczny". Celem raportu jest analiza najważniejszych aspektów związanych z zapewnieniem cyberbezpieczeństwa energetyki – sektora kluczowego z punktu widzenia bezpiecznego i stabilnego funkcjonowania państwa. Śniadanie prasowe odbędzie się w 10 października 2017 r. (wtorek) o godz. 9:00 w Conference Room w Qhotel przy ICE Congress Centre, Kraków.  W wydarzeniu weźmie udział m.in. Izabela Lewandowska – Wiśniewska, starszy inżynier ryzyka z PZU Lab.

CYBERSEC 2017 odbędzie się w dn. 9 – 10 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków, tydzień po Szczycie Cyfrowym UE, który miał miejsce 29 września br. w Tallinie. W stolicy Estonii, szefowie państw i rządów omówili najważniejsze wyzwania cyfrowej przyszłości Europy. Krakowska konferencja będzie okazją do kontynuacji tej dyskusji, tym razem w gronie polskich i europejskich decydentów politycznych, a także wiodących ekspertów branży i globalnych liderów sektora prywatnego.

Debaty będą odbywać się w ramach czterech ścieżek tematycznych: Państwo, Obrona, Przyszłość i Biznes. Tematy dyskusji skoncentrują się m.in. na kwestii zagrożeń dla demokracji wynikających z funkcjonowania w cyfrowym świecie, w tym walki informacyjnej. Ponadto, eksperci omówią również bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej, czyli obiektów, instalacji stanowiących strategiczny obszar funkcjonowania państw i społeczeństw. Na CYBERSEC Forum nie zabraknie również dyskusji nad rozwojem innowacyjnych produktów i usług dla cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, a także kwestii szczególnie ważnych z perspektywy zwykłego konsumenta takich jak prywatność w sieci, bezpieczeństwo Internetu Rzeczy i cyberubezpieczenia.

CYBERSEC Forum to coroczna konferencja poświęcona strategicznym aspektom cyberbezpieczeństwa w Europie. Wydarzenie stanowi platformę współpracy pomiędzy rządami, organizacjami międzynarodowymi oraz kluczowymi podmiotami sektora prywatnego. CYBERSEC Forum został wyróżniony w prestiżowym rankingu Concise Courses jako jedna z pięciu najważniejszych konferencji cyberbezpieczeństwa w Europie.

Załączniki

  • 2017-10-06 11_32_42-.png

    Typ: zdjęcie

    Rozmiar 122,4 kB

    Pobierz plik