Rusza jesienna kampania sprzedaży ubezpieczeń rolnych

W poniedziałek, 25 września br., PZU rozpoczyna jesienną kampanię zawierania umów dotowanych  ubezpieczeń upraw rolnych.

Jesienna oferta PZU dotowanych ubezpieczeń jest bardzo atrakcyjna dla producentów rolnych dzięki korzystnym dopłatom do składek z budżetu państwa. Wyniosą one w tym roku aż 65 proc. dla wszystkich upraw ozimych na terenie prawie całego kraju.  

Limit na dopłaty do składek  przyznany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla PZU jest bardzo wysoki. Gwarantuje on, że z dotacji skorzystają wszyscy rolnicy, którzy ubezpieczą plony.

Producenci rolni sami zdecydują od czego chcą ubezpieczyć swoje uprawy ozime: mogą wybrać pojedyncze ryzyka lub cały pakiet 10 ryzyk. Dla upraw ozimych (zboża, rzepak)  rekomendujemy pakiet jesień, który obejmuje ryzyka gradu, przymrozków wiosennych oraz ujemnych skutków przezimowania. To ostatnie ryzyko, od ujemnych skutków przezimowania, oferujemy w dwóch wariantach do wyboru: z limitem odpowiedzialności 17 proc. lub 25 proc. Dotyczą one wczesnych szkód całkowitych, czyli tych które powstaną  przed 15 kwietnia 2018 r.

Oprócz tego PZU oferuje promocyjne ubezpieczenia dla odmian rzepaku ozimego rekomendowanych do uprawy w Polsce przez Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin.  Rolnicy mogą rozłożyć opłatę za składkę ubezpieczenie upraw nawet na 12 dogodnych rat, i to bez dodatkowych dopłat.  

Doceniając  stałych klientów, którzy ubezpieczają w PZU swoje budynki i gospodarstwa rolne, ubezpieczyciel przygotował specjalną promocję ubezpieczenia zbóż.

Oprócz ubezpieczenia upraw, rolnicy mogą ubezpieczyć cały swój majątek w ramach kompleksowej oferty AGRO.  Taka ochrona  obejmuje:

- PZU Gospodarstwo Rolne – to obowiązkowe ubezpieczenie budynków i OC rolnika, dobrowolne ubezpieczenie mienia ruchomego w gospodarstwach rolnych, w tym ubezpieczenie agrocasco, NNW dla rolnika i jego współmałżonka;

- PZU Zwierzęta – dotowane i niedotowane ubezpieczenie zwierząt oraz drobiu;

- PZU Uprawy - dotowane i niedotowane ubezpieczenie upraw polowych, ubezpieczenie upraw w szklarniach i tunelach foliowych, ubezpieczenie nakładów poniesionych na założenie plantacji;   

- PZU Auto -   ubezpieczenia komunikacyjne.

PZU od lat działa na rynku ubezpieczeń rolnych i jest liderem na rynku ubezpieczeń upraw w Polsce.