Pomoc Fundacji PZU dla poszkodowanych w nawałnicach

Do poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach mieszkańców gminy Brusy w województwie pomorskim trafił dziś transport z materiałami budowlanymi zorganizowany przez Fundację PZU. Cement, płyty kartonowo – gipsowe, farby, papa, zaprawa murarska, wełna mineralna posłużą do remontu zniszczonych przez żywioł  domów.

To już kolejny konwój z pomocą od Fundacji PZU dla mieszkańców terenów dotkniętych przez sierpniowe nawałnice. W pierwszych transportach Fundacja wysłała żywność, środki czystości, agregaty prądotwórcze, siekiery, odzież ochronną i 100 wyprawek szkolnych. Teraz mieszkańcy gminy Brusy dostaną materiały budowlane konieczne do odbudowy zniszczonych domów i gospodarstw. W transporcie znajduje się, między innymi, cement, płyty kartonowo – gipsowe, farby, papa, zaprawa murarska, i wełna mineralna.

- Brusy to nieprzypadkowy kierunek pomocy Fundacji PZU. Grupa wolontariuszy - pracowników PZU w najbliższy weekend wyjedzie do położonego we wsi Orlik w gminie Brusy Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Pomogą w uprzątnięciu terenu dotkniętego nawałnicami  i wesprą akcję koordynowaną przez siostry Franciszkanki – informuje zarząd Fundacji PZU.

Wyjazd wolontariuszy Fundacji PZU to spontaniczna odpowiedź na apele poszkodowanych z prośbą o pomoc. Grupa pojedzie z pełnym ekwipunkiem, wyposażona w sprzęt i odzież ochronną. Wolontariusze pomogą rodzinom w porządkowaniu ich gospodarstw domowych, zajmą się wycinką połamanych drzew, odbudową ogrodzeń, porządkowaniem nagrobków na cmentarzu oraz rozbiórką zniszczonych dachów.

Załączniki