Szczegóły

Kontakt dla mediów

Biuro Prasowe

PZU Grupa PZU

rzecznik@pzu.pl

tel.: (022) 582 58 07

30 lipca 2019

PZU zaprasza do wspólnego oddania hołdu bohaterom Powstania Warszawskiego

1 sierpnia mija 75 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego – największej w okupowanej Europie akcji zbrojeniowej podziemia. PZU po raz kolejny zaangażuje się w upamiętnienie bohaterów tego wydarzenia, organizując wspólne śpiewanie powstańczych piosenek.

W dniu rocznicy o godz. 16:30 przed budynkiem PZU Tower wystąpią w historycznych strojach śpiewacy z warszawskiej kapeli „Ferajna z Hoovera” z koncertem powstańczych piosenek. Wykonają m.in. „Warszawskie dzieci”, „Sanitariuszkę Małgorzatkę” i inne piosenki, które 75 lat temu towarzyszyły powstańczemu zrywowi stolicy.

W czasie koncertu będziemy rozdawali okolicznościowe przypinki oraz śpiewniki z powstańczymi piosenkami, zachęcając do ich wykonywania razem z artystami. O godz. 17 wspólnie uczcimy 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, by później kontynuować koncert.

Następnie o godz. 20:30 serdecznie zapraszamy na pl. Piłsudskiego. Zaśpiewa tam Chór Warszawiaków pod kierownictwem artystycznym Jana Stokłosy. Tegoroczną edycję koncertu "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" poprowadzi Tomasz Wolny. Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Powstania Warszawskiego, nad którym PZU sprawuje mecenat. W strefach PZU będzie można odebrać specjalnie przygotowane na tę okazję śpiewniki.

Wyrazem hołdu wobec bohaterskich powstańców i mieszkańców Warszawy będzie również iluminacja budynku PZU Tower po zapadnięciu zmroku, o godz. 21.00. Kompozycja świateł ułoży się w kształt symbolu Polski Walczącej.

W ramach obu wydarzeń chcemy stworzyć przestrzeń integracji pokoleń, a także pogłębiać zainteresowanie historią stolicy.

Serdecznie zapraszamy!

Załączniki

artysci.png

Typ: zdjęcie

Rozmiar 3,2MB

Pobierz plik