Szczegóły

10 grudnia 2019

public Job joinPZU(Person& person)

{ expectation[] tab = person.getExpectationsTab();

for (expectation element: tab)

                {

                               switch(element):

                                               case "develop yourself": person.develop().certificate().workshops();

                                               case "cooperation": person.cooperate().shareKnowledge().meetExperts();

                                               case "projects": person.interestingProjects().challanges();

                                               case "new technologies": person.modernIT().newLanguages().use();

                                               case "atmosphere": person.relaxing().coffeeMeetings();

                                               default person.newSkills();

                }

                return person.joinTeam();

}

Wszystkie firmy, nawet te reprezentujące tradycyjne obszary gospodarki, przechodzą transformację w kierunku nowoczesnych technologii. Ten kierunek otwiera nowe możliwości wypracowania przewagi konkurencyjnej i pozwala na innowacyjne działania na rynku. Dotyczy to również sektora finansów i ubezpieczeń, przed którymi stoją ogromne wyzwania m.in. w obszarze zarządzania big data. Możliwość dalszego rozwoju firm w tym zakresie warunkuje jednak dostęp do talentów IT. Z raportu Komisji Europejskiej wynika, że do 2020 roku zabraknie w Europie 756 tys. specjalistów z dziedziny ICT[1].

Obecnie firmy z sektora finansów i ubezpieczeń zatrudniają tysiące specjalistów IT  z różnym doświadczeniem i określonymi specjalizacjami, w tym administratorów baz danych, systemów AML, programistów, analityków systemowych, architektów, ekspertów utrzymania sieci i serwerów czy menedżerów kadry zarządzającej systemami informatycznymi.

– Stanowiska w obszarze IT w PZU nie wymagają specjalistycznej wiedzy dotyczącej ubezpieczeń, ale może być ona atutem w trakcie rozmowy rekrutacyjnej. W zespole mamy wielu specjalistów IT, którzy swoją przygodę z ubezpieczeniami zaczynali dopiero w PZU. Na stanowiskach IT doceniamy uniwersalność oraz chęć rozwoju i współpracy – mówi Marcin Eckert, członek zarządu PZU odpowiedzialny za obszar IT.

W obszarze IT PZU pracuje blisko 900 specjalistów, którzy projektują, rozwijają oraz utrzymują aplikacje i systemy największego polskiego ubezpieczyciela. Dzięki skali realizowanych projektów mogą oni pracować wykorzystując najnowocześniejsze technologie oraz rozwiązań. Przykładowo kod wszystkich aplikacji PZU wydrukowanych na kartkach A4 ważyłby 20 ton. Natomiast serwery PZU postawione jeden na drugim byłyby wyższe od Pałacu Kultury i Nauki – gdyby nie to, że są wirtualne.

Transformacja Grupy PZU

Strategia rozwoju PZU zakłada dalszą cyfrową transformację. Dlatego największa firma finansowo-ubezpieczeniowa w Europie Środkowo-Wschodniej stale rozwija i usprawnia źródła kontaktu z klientem korzystając jednocześnie z zaawansowanej analityki biznesowej. Dodatkowo PZU rozwija technologię uczenia maszynowego i mechanizmów sztucznej inteligencji np. w obsłudze szkód komunikacyjnych. Dodatkowo automatyzowanych jest wiele procesów obsługi zgłoszeń i wypłaty świadczeń, a w obszarze opieki zdrowotnej wspierany jest rozwój technologii takich jak chociażby wirtualna przychodnia.

Sprawdź oferty pracy i dołącz do PZU.

 

[1] Źródło: Digital skills in the EU labour market