Szczegóły

24 kwietnia 2019

Pracownicze Plany Kapitałowe w PZU

Grupa PZU nie będzie w pierwszym roku pobierać opłat za zarządzanie funduszami w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Do minimum ograniczy obciążenia pracodawców związane z uruchomieniem i prowadzeniem PPK.

Chcemy przekonać Polaków, że opłaca się oszczędzać razem z nami. Dlatego w pierwszym roku zrezygnujemy z opłat za zarządzanie funduszami w ramach PPK – deklaruje prezes PZU Paweł Surówka.

Prezes PZU Życie Roman Pałac dodaje: – Mamy olbrzymie doświadczenie i kompetencje w dziedzinie programów emerytalnych. Zarządzamy prawie połową rynku Pracowniczych Programów Emerytalnych w Polsce.

 

Wszechstronna pomoc dla pracodawców

Celem Grupy PZU jest ograniczenie do minimum wysiłków pracodawców w zakresie logistyki, działań administracyjnych i innych procesów związanych z wdrażaniem PPK, a także z ich późniejszym prowadzeniem.

Zdajemy sobie sprawę z obowiązków, które czekają pracodawców. Dlatego zaoferujemy im kompleksową pomoc. Oddamy do ich dyspozycji naszych najlepszych fachowców – zapowiada szef Projektu Emerytura Marcin Żółtek, odpowiedzialny w PZU za Pracownicze Plany Kapitałowe.

To ponad 300 doradców klienta korporacyjnego i nowoczesny portal e-PPK, służący do obsługi PPK.

Portal e-PPK umożliwi proste, intuicyjne przeprowadzenie online wielu skomplikowanych czynności, m.in.:

  • zawieranie umów na zarządzanie i prowadzenie PPK,
  • automatyczne zgłaszanie pracowników do PPK,
  • przyjmowanie oświadczeń pracowników o dokonywaniu dodatkowych wpłat.

PZU zapewni ponadto możliwość dokonywania jednego, zbiorczego przelewu w celu odprowadzania wpłat.

 

Wygoda dla pracowników

Atutem Grupy PZU jest ponad 400 placówek, w których będzie można załatwić formalności związane z PPK. Udogodnieniem dla pracowników będą również nowoczesne, przyjazne dla użytkowników portale inPZU.pl oraz emerytura.pzu.pl, za pośrednictwem którego będą mogli kontrolować stan swoich oszczędności i złożyć zlecenia w ramach PPK.

 

Grupa PZU zamierza również zapewnić pracownikom:

  • materiały  informacyjne dotyczące zasad funkcjonowania i uczestnictwa w PPK,
  • coroczne raporty, podsumowujące uczestnictwo w PPK, w tym wysokość zgromadzonych środków.

 

Kompetencje i doświadczenie

Za zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi i ich prowadzenie będzie odpowiadać Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU. Jest jednym z największych towarzystw inwestycyjnych w Polsce, które zarządza aktywami o wartości ponad 20 mld zł.

Jest jednocześnie największym na rynku towarzystwem pod względem liczby prowadzonych Pracowniczych Programów Emerytalnych. Jakość usług TFI PZU potwierdza Polskie Godło Promocyjne Teraz Polska.

Jesteśmy jedną z najbardziej stabilnych i bezpiecznych grup finansowych na świecie. Mamy największą w Polsce sieć sprzedaży. Oddajemy do dyspozycji klientów 300 doradców klienta korporacyjnego i 2500 klienta indywidualnego. Mamy największy w Polsce zespół odpowiedzialny za zarządzanie aktywami – podkreśla prezes PZU Życie Roman Pałac.

Skuteczność TFI PZU w zarządzaniu produktami opiera się na profesjonalnych strategiach i elastyczności w reagowaniu na tendencje rynkowe. Nad bieżącą analizą kondycji spółek i sektorów oraz sytuacji makroekonomicznej w krajach, w których są lokowane aktywa, czuwają fachowcy o olbrzymim doświadczeniu i wiedzy. Bezpieczeństwu inwestycji służy ich wielostopniowy nadzór, a także rygorystyczne zasady i procedury dotyczące monitorowania ryzyka.

Załączniki

Pawel_Surowka_Konferencja_PPK_1.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 914,4kB

Pobierz plik

Pawel_Surowka_Konferencja_PPK_2.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 779,6kB

Pobierz plik

Roman_Palac_Konferencja_PPK_2.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 1020,9kB

Pobierz plik

Roman_Palac_Konferencja_PPK_1.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 790,0kB

Pobierz plik

Marcin_Zoltek_Konferencja_PPK_2.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 1008,2kB

Pobierz plik

Marcin_Zoltek_Konferencja_PPK_4.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 761,9kB

Pobierz plik

Marcin_Zoltek_1.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 662,3kB

Pobierz plik

Marcin_Zoltek_Konferencja_PPK_3.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 939,1kB

Pobierz plik

Damian_Ziaber_Konferencja_PPK.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 875,6kB

Pobierz plik