Szczegóły

Kontakt dla mediów

Biuro Prasowe

PZU Grupa PZU

rzecznik@pzu.pl

tel.: (022) 582 58 07

13 września 2022

Rusza piąta edycja akceleracyjnego programu Alior Banku, którego partnerem jest PZU

Alior Bank razem z PZU rozpoczyna nabór do kolejnej edycji programu akceleracyjnego RBL_START. Tym razem akcelerator wyłoni start-upy z najciekawszymi rozwiązaniami z obszaru human-mobile interactions. Zwycięzcy mogą liczyć m.in. na nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. euro oraz współpracę z Alior Bankiem, PZU lub bądź pozostałymi partnerami programu. Nabór uczestników trwa do 30 września br.

RBL_START to akceleracyjny program Alior Banku działający głównie w obszarze fintech już od 5 lat. Zajmuje się scoutingiem innowacyjnych projektów oraz mentoringiem dla młodych firm. W tym roku poszukiwane są podmioty, które zaproponują najciekawsze rozwiązania z obszaru human-mobile interactions.

– Program RBL_START traktujemy w naszej organizacji jako szczególne wydarzenie, rodzaj festiwalu innowacji, w którym szeroki zespół ekspertów z różnych dziedzin wciela się w rolę etatowych doradców młodych firm, które mają do zaoferowania nowoczesne rozwiązania. W tym roku zachęcamy do zgłaszania start-upy, które przedstawią pomysły na rozwój interakcji banku z klientem, szczególnie w warstwie  cyfrowej. Te wyzwania są świadomie obszerne, liczymy na zgłoszenia, które otworzą dla nas nowe, w tym eksperymentalne płaszczyzny działania. Wybrane firmy będą uczestniczyć w 10-tygodniowym programie akceleracyjnym, podczas którego wraz z mentorami będą dopracowywać produkt i model działania. Od start-upów oczekujemy rozwiązań na poziomie minimum MVP  –  mówi Paweł Franczyk, dyrektor zarządzający Pionem Cyfrowych Kanałów Sprzedaży w Alior Banku.

W tym roku kandydaci muszą przedstawić pomysł na realizację sześciu wyzwań:

  • poprawa doświadczeń użytkownika aplikacji mobilnej,
  • zwiększenie zaangażowania klienta indywidualnego,
  • sprzedaż kontekstowa i real-time marketing,
  • analiza większej liczby danych o klientach i ich zachowaniu,
  • nowe metody dotarcia do klienta,
  • inkluzywność i dostępność – bank, który nikogo nie wyklucza.

– PZU jest aktywnym uczestnikiem środowiska start-upów w Polsce i  na świecie.Regularnie wprowadzamy najlepsze rozwiązania fintech i insurtech w naszej organizacji. Program RBL_START konsekwentnie, od blisko pięciu lat, wspiera nas w poszukiwaniach. Dzięki temu akceleratorowi mieliśmy okazję poznać wiele inspirujących rozwiązań i nawiązać współpracę z wartościowymi start-upami. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, pięciu mentorów PZU spotka się z wytypowanymi start-upami oraz oceni ich rozwiązania. W przypadku zainteresowania istnieje szansa na jego przetestowanie w PZU mówi Marcin Kurczab, dyrektor ds. Innowacji w PZU.

Do udziału mogą zgłaszać się firmy z całego świata, posiadające działający produkt lub usługę. Program będzie trwał 10 tygodni, a w jego trakcie wybrane podmioty z pomocą mentorów przygotują profesjonalny biznesplan. Alior Bank planuje wyłonić dwóch zwycięzców programu. Nagroda główna dla finalisty wynosi 10 tys. euro.

Program oferuje także możliwość nawiązania stałej współpracy z Alior Bankiem lub partnerami programu, czyli – obok PZU – również z Mastercard, Microsoft oraz Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Doradztwo obejmuje m.in. weryfikację rozwiązania poprzez PoC, mentoring ekspertów z różnych dziedzin i partnerów, wsparcie w projektowaniu i testowaniu UX/UI, realizację badań jakościowych lub ilościowych z udziałem użytkownika końcowego, czy też opcji inwestycyjnej poprzez fundusz RBL_VC.

Nabór kandydatów potrwa do 30 września 2022 r. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej programu: www.accelerator.aliorbank.pl