Szczegóły

01 września 2014

Nowe ubezpieczenie PZU Pomoc od serca

1 września PZU wprowadza ubezpieczenie PZU Pomoc od serca. Jest to nowa odsłona dodatkowego ubezpieczenia na wypadek nowotworu i innych ciężkich chorób, oferowanego klientom indywidualnym. Ubezpieczenie zapewnia solidne finansowe wsparcie w razie zachorowania na jedną z najcięższych chorób, jak m.in. rak lub zawał.

- Nowotwory i choroby serca są przyczyną aż 70% zgonów w Polsce. Te choroby oznaczają często dla chorujących i ich rodzin znaczący wysiłek finansowy. Dodatkowe badania, wizyty u lekarzy specjalistów, zakup drogich ale skuteczniejszych lekarstw – wszystko to powoduje, że zamiast o wyleczeniu myślimy również o pieniądzach. A przecież jeśli uda nam się pokonać chorobę musimy liczyć się z dalszym leczeniem i długą, kosztowną rehabilitacją – mówi Adam Gawryła z PZU. Dlatego, aby zapewnić spokój, PZU przygotowało nowe ubezpieczenie PZU Pomoc od serca. Gwarantuje ono wypłatę określonej wcześniej kwoty (np. 200.000 zł) w razie zachorowania na jedną z 25 najpoważniejszych chorób, jak np. rak, udar, zawał, sepsa czy choroba Parkinsona.

- Nie zawsze mamy wpływ na wystąpienie ciężkiej choroby i często nie jesteśmy w stanie jej przewidzieć. Możemy jednak przygotować się na nią finansowo i jeśli wystąpi - zapewnić sobie komfortowe warunki terapii i środki do życia, szczególnie jeśli choroba będzie wymagała długiego leczenia i przerwy w pracy. Dlatego stworzyliśmy ubezpieczenie PZU Pomoc od serca, które w trudnych chwilach pomaga skupić się na tym co najważniejsze – czyli na leczeniu – mówi Gawryła.

W razie choroby, oprócz pieniędzy z polisy, PZU Pomoc od serca zapewnia również dostęp do zagranicznej konsultacji medycznej. Dzięki niej klienci PZU mogą skorzystać z wiedzy i doświadczenia najlepszych światowych ośrodków medycznych. Taka dodatkowa ocena zarówno stanu zdrowia pacjenta jak i metod jego leczenia może być bezcenna i uratować życie.

Każdy objęty ubezpieczeniem zapewnia sobie pięcioletnią ochronę i gwarancję niezmienności składki w tym okresie. Ubezpieczenie działa przez całą dobę, na całym świecie. Wysokość składki zależy od wieku i kwoty na jaką się ubezpieczymy – dla przykładu 30-letni mężczyzna lub kobieta, wybierając ochronę na poziomie 100.000 zł zapłaciliby 26 zł miesięcznie. Maksymalna suma ubezpieczenia, którą wypłaci PZU w razie choroby, może wynieść nawet 500 tyś. zł. Więcej informacji na temat ubezpieczenia jest dostępnych na stronie www.pzupomocodserca.pl.