Szczegóły

12 lipca 2021

TUW PZUW zapewni opiekę medyczną pracownikom POLREGIO

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych zapewni opiekę zdrowotną pracownikom POLREGIO, największego przewoźnika kolejowego w Polsce, a także ich rodzinom. Będzie ona świadczona w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w TUW PZUW. Porozumienie w tej sprawie podpisali TUW PZUW i POLREGIO.

– TUW PZUW to, jak głosi jego hasło, więcej wspólnych korzyści. Na tym polega wzajemność w ubezpieczeniach, która opiera się na współpracy w interesie ubezpieczonych. Jest ona tym bardziej ważna i przynosi tym lepsze efekty, gdy – jak w przypadku TUW PZUW i POLREGIO – łączy podmioty należące do wspólnego właściciela, jakim jest Skarb Państwa. Utrzymywana w duchu patriotyzmu gospodarczego współpraca pozwala dzięki synergii czerpać dodatkowe korzyści dla zaangażowanych w nią podmiotów i polskiej gospodarki, a tym samym także dla Polaków. Współpraca z POLREGIO ma szczególnie ważny wymiar, ponieważ na korzystnych warunkach zapewnia jego pracownikom kompleksową opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie. Ich zdrowie jest najważniejsze – mówi członek Zarządu PZU i przewodnicząca Rady Nadzorczej TUW PZUW Małgorzata Sadurska.

– Jest to wyjątkowe wydarzenie, które wprowadza naszą spółkę do grona pracodawców oferujących unikatowe benefity pracownicze. POLREGIO, oferując swoim pracownikom taki benefit, wyróżnia się na tle innych spółek i liczymy, że w ten sposób przyciągniemy nowych pracowników – podkreśla prezes zarządu POLREGIO Artur Martyniuk.

Dzięki porozumieniu z TUW PZUW pracownicy POLREGIO i ich rodziny będą mogli korzystać z pakietów zdrowotnych, które obejmują m.in.: konsultacje u lekarzy pierwszego kontaktu, wizyty bez skierowania u specjalistów z ponad 20 dziedzin, badania diagnostyczne, prowadzenie ciąży, wizyty domowe lekarzy i pielęgniarek, rehabilitację i refundację koniecznego do niej sprzętu.

– Atrakcyjność ubezpieczeń zdrowotnych w TUW PZUW polega na tym, że usługi świadczy nasza siostrzana spółka, PZU Zdrowie, która jest rynkowym potentatem. Dzięki temu do dyspozycji pracowników możemy oddać prawie 2500 przychodni w ponad 600 miastach w Polsce. Nie ma problemu ze znalezieniem placówki, nawet w najmniejszym mieście. Z porad można skorzystać z dala od domu, będąc na wakacjach czy w podróży – mówi członek Zarządu TUW PZUW Aneta Zawistowska.

TUW PZUW, największe w Polsce towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych, jest częścią Grupy PZU. Działa na zasadzie non-profit. Jako jedyne towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych w Polsce legitymuje się ratingiem prestiżowej agencji S&P, który jest wyznacznikiem wysokiej wiarygodności Towarzystwa. TUW PZUW ubezpiecza klientów korporacyjnych, w tym podmioty gospodarcze, medyczne, samorządy i instytucje administracji publicznej, a także uczelnie i instytucje kościelne. Specjalizuje się w ubezpieczeniach majątkowych, odpowiedzialności cywilnej, zdrowotnych i komunikacyjnych.

POLREGIO to największy przewoźnik pasażerski w Polsce. Z jego usług korzysta co roku prawie 72 mln pasażerów. Każdego dnia na tory wyjeżdża około 1500 pociągów należących do POLREGIO. Zatrzymują się na ponad 1900 stacjach.

Załączniki

polregio.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 148,1kB

Pobierz plik

TUW_PZUW_i_POLREGIO.png

Typ: zdjęcie

Rozmiar 613,9kB

Pobierz plik