Szczegóły

17 grudnia 2019

Ostatni dzwonek na zdobycie nawet 100 tys. zł dofinansowania od PZU

Jeszcze tylko przez kilka dni, do 20 grudnia, społeczności lokalne i organizacje pozarządowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu PZU „Pomoc To Moc”. Celem programu jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa, zapobieganie wypadkom drogowym i promocja profilaktyki zdrowotnej. Tylko w ciągu dziesięciu miesięcy 2019 r. do społeczności lokalnych trafiło już 8,4 mln złotych.

Biorący udział w programie mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości nawet do 100 000 złotych. Wsparciem objęte zostają projekty, które zgodnie z hasłem akcji „Zdrowa i bezpieczna rodzina” propagują zdrowy tryb życia i przyczyniają się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Aby otrzymać dofinasowanie z tegorocznej puli, należy wypełnić wniosek do 20 grudnia 2019 r. za pośrednictwem strony   pomoctomoc.pzu.pl.

Jesteśmy świadomi, że jako największy ubezpieczyciel w Polsce mamy bardzo duży wpływ na otoczenie. Od momentu uruchomienia programu „Pomoc To Moc” w 2018 r. dofinansowaliśmy niemal 500 projektów, na które przeznaczyliśmy 12 milionów złotych. Cieszy nas tak duże zaangażowanie społeczności lokalnych w aranżowanie zmian w swoim otoczeniu. W nadchodzącym roku będziemy kontynuować naszą misję wspierania społeczności przy kolejnych projektach – mówi Joanna Gorczyca, dyrektor Biura Prewencji i CSR w PZU.

Do października 2019 r.  PZU wsparło już 79 inicjatyw i projektów. W Kożuchowie powstał ogólnodostępny plac zabaw bez barier, który jest zarazem miejscem integracji lokalnej społeczności. W Warszawie odbył się cykl rodzinnych rajdów rowerowych. Dzieci i rodzice, którzy wzięli w nich udział, mogli nie tylko poznać zasady bezpiecznej jazdy rowerem i przepisy ruchu drogowego, ale również podczas warsztatów z mobilnym serwisem nauczyć się, jak dbać o swój jednoślad. Dzięki środkom z programu „Pomoc To Moc” mieszkańcy Wężysk mogą korzystać z miasteczka ruchu drogowego i sześciu gier podwórkowych.

Żeby włączyć się do akcji, wystarczy określić potrzebę lokalnej społeczności, która wymaga rozwiązania i zwiększy bezpieczeństwo w okolicy. Na stronie akcji pomoctomoc.pzu.pl zamieszczona mapa pomaga w znalezieniu partnera, np. fundacji lub stowarzyszenia, we współpracy z którym może zostać zrealizowany pomysł. Partnerem może być również organizacja, która dotychczas nie współpracowała przy programie „Pomoc To Moc”.

Eksperci z dziedziny bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oceniają projekty i wybierają najciekawsze propozycje. Inicjatywy, które zostaną zakwalifikowane, biorą udział w plebiscycie na stronie pomoctomoc.pzu.pl. Te z największą liczbą głosów zostaną zrealizowane.

Filmy o projektach, które otrzymały dofinansowanie w ramach akcji prewencyjnej „Pomoc To Moc”, dostępne są pod adresem pomoctomoc.pzu.pl