Szczegóły

05 października 2021

PZU na Kongresie 590

Dziś rozpoczyna się szósta edycja Kongresu 590, czyli jednej z najważniejszych corocznych konferencji gospodarczych w Polsce, która odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta RP. W ciągu dwóch kongresowych dni 5 i 6 października znani polscy menedżerowie i przedsiębiorcy, naukowcy, politycy i eksperci z wielu dziedzin będą dzielili się wiedzą i doświadczeniem podczas licznych debat na wskazane tematy. Przedstawiciele PZU wezmą udział w aż 11 panelach.

Zgodnie ze swoim hasłem przewodnim „Nowe możliwości”, tegoroczny Kongres 590 będzie okazją do podsumowania dramatycznych wydarzeń minionego roku, ale przede wszystkim wyzwań i szans, jakie otwierają się przed polską gospodarką i całym państwem w nowej, postpandemicznej rzeczywistości. Dyskusja uczestników wydarzenia skupi się w 7 obszarach tematycznych: nowe państwo, nowe sektory, demografia, zdrowie, nauka oraz nowy obraz Polski. PZU jest partnerem strategicznym Kongresu 590, odbywającego się w tym roku w Warszawie w centrum EXPO XXI. Największego polskiego ubezpieczyciela będą reprezentować m.in. prezesi i członkowie zarządu poszczególnych spółek z grupy.

Zapraszamy na panele z udziałem przedstawicieli PZU oraz do śledzenia transmisji z nich na stronie kongres590.pl. Na miejscu czekamy również na gości w specjalnej strefie przygotowanej przez PZU. Polecamy też odwiedzić prezentowaną podczas kongresu wystawę PAP o historii Pałacu Saskiego w Warszawie i planie jego odbudowy, której sponsorem jest PZU.

 

PZU i nowe możliwości

Pierwszego dnia Kongresu 590, 5 października, zapraszamy przede wszystkim do śledzenia pierwszego panelu na Scenie Liderów o godz. 11.00 pt. Nowe możliwości polskiej gospodarki, w którym o rozwoju biznesu w świecie po pandemii, wielkich inwestycjach i szansie na skok rozwojowy Polski dyskutować będą wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin oraz prezesi największych, kluczowych dla polskiej gospodarki spółek - na czele z dr. hab. Beatą Kozłowską-Chyłą, prezes PZU. 

O tym, czego Polacy najbardziej boją się po pandemii i w obliczu szybkich przemian cywilizacyjnych, jak na ich nowe potrzeby reaguje biznes i jak zmienia to sposób funkcjonowania sektora finansowego, porozmawiają uczestnicy panelu pt. Jak rynek finansowy odpowiada na nowe obawy, potrzeby i możliwości Polaków o godz. 18.45, w którym udział weźmie m.in. Małgorzata Sadurska, członek zarządów PZU i PZU Życie.

Zmiany klimatu są jednym z największych współczesnych wyzwań, dlatego rośnie rola czynników ESG jako kryteriów oceny firm przez klientów, inwestorów, decydentów, opinię publiczną. Podczas debaty pt. Jaki jest wpływ wyzwań klimatycznych i świadomości ekologicznej na decyzje biznesowe?, która rozpocznie się o godz. 13:45, głos zabierze wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek.

Pandemia przyspieszyła cyfryzację, spopularyzowała pracę zdalną, przypomniała wszystkim o kluczowej dla biznesu jakości relacji pracodawcy z pracownikami. Właśnie o odpowiedzialności pracodawców i możliwym wykorzystaniu ich doświadczenia dla wsparcia polityki państwa będą rozmawiać w panelu pt. Rola pracodawcy w polityce demograficznej o godz. 17:45 m.in. minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg i przewodniczący rady nadzorczej PZU Paweł Mucha.

Z kolei o godz. 14:45 o Nowych kompetencjach zawodowych w obliczu zmian technologicznych oraz wyzwaniach i możliwościach rozwoju, jakie stwarza to pracownikom, będzie dyskutowała Marlena Bek-Chojecka, dyrektor ds. szkoleń i rozwoju PZU.

 

Zdrowotny „kongres w kongresie”

Zdrowie to po pandemii jeden z najważniejszych tematów dla wszystkich Polaków. Właśnie różnym aspektom tego zagadnienia poświęcony będzie swoisty „kongres w kongresie” 6 października, czyli drugiego dnia Kongresu 590.

Jak wynika z kompendium „Mam wpływ na swoje życie”, przygotowanego przez PZU Życie, co piąty Polak nie wykonuje w ogóle badań profilaktycznych, tylko połowa przestrzega prawidłowej diety, a co czwarty uprawia sport więcej niż dwie godziny tygodniowo. O wnioskach z tego płynących i pierwszych krokach do pozytywnej zmiany będą mówili m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski i prezes PZU Życie Aleksandra Agatowska w panelu o godz. 10.00 pt. Mam wpływ na swoje życie i zdrowie.

Co dla mnie oznacza profilaktyka to tytuł dyskusji o godz. 11.00 z udziałem prezes PZU Zdrowie Anny Janiczek. Uczestnicy panelu porozmawiają o tym, czym naprawdę jest profilaktyka, jakie nowe technologie ją wspierają, jak zdrowy tryb życia pojedynczych osób przekłada się na duże efekty w skali społeczeństwa.

O potrzebie edukacji zdrowotnej, ale też o tym, czy i jak można walczyć z fake newsami na temat zdrowia w erze mediów społecznościowych, będzie dyskutował o godz. 12.00 w panelu Potrzebuję wiedzy o profilaktyce Łukasz Szapiel, dyrektor ofert i sprzedaży produktów zdrowotnych PZU Zdrowie.

Z kolei uczestnicy panelu Szukam motywacji do zdrowego stylu życia o godz. 13.00 będą szukali odpowiedzi na pytanie jak pozbyć się złych nawyków i zacząć zmieniać swoje życie na zdrowsze, skąd czerpać inspirację. Wśród nich będą prezes PZU Pomoc Grzegorz Goluch i rzecznik zdrowia PZU Mariola Borowska.

Rolę pracodawców w upowszechnianiu zdrowego stylu życia i ich wpływ na zachowania pracowników wyjaśnią m.in. Dominik Witek, członek zarządu PZU Zdrowie oraz Weronika Dejneka, prezes PZU Cash w panelu o 14.30 Odpowiedzialność pracodawcy.

O tym jak ważna dla każdej rodziny jest Profilaktyka ubezpieczeniowo-finansowa, jak planować domowy budżet, zapewnić sobie i bliskim komfort finansowy teraz i na starość, jakie możliwości w tym zakresie oferuje rynek, opowiedzą m.in. Krzysztof Szypuła, członek zarządów PZU i PZU Życie, oraz wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek.