Szczegóły

21 grudnia 2020

PZU chroni dzieci w kraju i za granicą

Ponad połowa rodziców przyznaje, że nie jest w stanie zabezpieczyć finansowo przyszłości swoich dzieci – wynika z najnowszego badania* zrealizowanego na zlecenie PZU. Sytuacja rodziny staje się szczególnie trudna, gdy dziecko poważnie zachoruje lub spotka je nieszczęśliwy wypadek. To właśnie z myślą o takich zdarzeniach PZU Życie wprowadziło dodatkową ochronę dla najmłodszych. Polisa zapewnia finansową pomoc rodzicom, gdy ich dziecko przejdzie operację, ciężko zachoruje, dozna uszczerbku na zdrowiu czy będzie hospitalizowane w kraju lub za granicą.

Jak podkreśla Krzysztof Szypuła, członek zarządów PZU i PZU Życie, pandemia spowodowała, że ludzie znacznie częściej martwią się o zdrowie swoje i najbliższych. – Z naszych badań wynika, że aż 63 proc. Polaków opiekujących się dziećmi uznało, że w czasie pandemii bycie rodzicem stało się trudniejsze. Najważniejsze dla rodziców jest zdrowie dzieci, a my pomagamy im się o nie zatroszczyć. Oferujemy szeroką ochronę na wypadek zarówno poważnych zachorowań, jak i najczęściej występujących urazów. Pieniądze z naszego ubezpieczenia mogą im pomóc szybko zorganizować leczenie dziecka i zapewnić dodatkowe środki w domowym budżecie np. na czas rekonwalescencji – mówi Krzysztof Szypuła.

Z myślą o dzieciach PZU Życie wprowadziło aż 5 nowych ubezpieczeń. Każde z nich rozszerza ochronę dziecka, a rodzice mają pewność, że w przypadku jego ciężkiej choroby, leczenia szpitalnego, operacji czy uszczerbku na zdrowiu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem – otrzymają środki z polisy, które będą dużym wsparciem w procesie powrotu syna czy córki do zdrowia. Ubezpieczenie w PZU może pomóc również w tych najtrudniejszych sytuacjach, gdy możliwości leczenia w kraju się kończą lub są utrudnione i trzeba kontynuować terapię za granicą. W razie zachorowania np. na nowotwór złośliwy PZU zorganizuje i pokryje koszty leczenia dziecka aż do 2 milionów euro!

Dyrektor Biura Zarządzania Ofertą PZU Agnieszka Rowińska podkreśla, że ubezpieczenie PZU Życie to jedno z najbardziej kompleksowych rozwiązań dostępnych na polskim rynku. – Zakres ochrony jest bardzo szeroki. Oferujemy pomoc w przypadku kilkudziesięciu poważnych zachorowań, takich jak np. nowotwory złośliwe, sepsa, cukrzyca czy ciężkie oparzenia. To obecnie najszersza lista ciężkich chorób dziecięcych objęta ubezpieczeniem w Polsce – wyjaśnia Agnieszka Rowińska.  

Rozwiązanie PZU zapewnia pomoc także w sytuacji, gdy dziecko w wyniku choroby bądź doznanego urazu musi przejść operację. Środki z polisy są wypłacane w przypadku aż 400 rodzajów operacji chirurgicznych. Można je wykorzystać nie tylko na opłacenie leczenia czy dodatkowe badania, ale również sięgnąć po nie, gdy rodzic zmuszony jest zawiesić pracę z powodu choroby dziecka.

PZU zapewnia także finansowe wsparcie rodzicom, których dziecko doznało uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Suma wypłacana z polisy może być  znacznie wyższa niż ma to miejsce w przypadku powszechnie dostępnych tzw. ubezpieczeń szkolnych. Dzięki temu rodzice mogą szybciej rozpocząć np. rehabilitację dziecka. Ubezpieczenia oferowane przez PZU działają bez względu na miejsce przebywania syna czy córki. . Oznacza to, że nawet gdy do wypadku dojdzie np. podczas urlopu za granicą, ubezpieczyciel zagwarantuje wypłatę pieniędzy z polisy.

 *Badanie NORSTAT przeprowadzone w listopadzie 2020 na zlecenie PZU na próbie reprezentatywnej pod względem płci, wieku i wielkości zamieszkania na grupie osób 25+, N=1000