Szczegóły

25 lipca 2019

Interaktywny raport Grupy PZU za 2018 rok dostępny online

Grupa PZU już po raz szósty publikuje raport roczny w wersji online. W tym roku jeszcze większą wagę położono na zintegrowane podejście łączące dane finansowe oraz pozafinansowe.

Dzięki interaktywnym narzędziom analitycznym i przejrzystej formie raportu inwestorzy mogą szybko zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi ubiegłorocznej działalności Grupy PZU, jak również w łatwy sposób odnaleźć nawet bardzo szczegółowe dane o zdarzeniach korporacyjnych i makroekonomicznych.

Po raz pierwszy w raporcie pojawiła się dodatkowa nawigacja pozwalająca z nowej perspektywy spojrzeć na zawarte tam informacje. Zostały również przygotowane specjalne infografiki i podstrony umożliwiające zapoznanie się z kluczowymi obszarami (w tym m.in. wyniki, strategia, ład korporacyjny, międzynarodowa działalność Grupy czy mapa akcjonariuszy).

Dodatkowo w raporcie znalazły się liczne materiały video, m.in. list prezesa zarządu, highlighty (podsumowanie wyników i osiągnięć), krótka historia spółki czy prezentacja nowej strategii. Adekwatne treści zostały także oznaczone przez odpowiednie filtry w czterech obszarach: Ubezpieczenia, Zdrowie, Inwestycje, Bankowość - tak aby zainteresowani tymi obszarami mogli je szybciej odnaleźć.

Jakość raportów rocznych opracowywanych przez Grupę PZU, udostępnianych online jest od lat wysoko oceniana. Poprzednie wersje odpowiednio za lata 2014, 2015 oraz 2017 zdobyły tytuły najlepszego raportu rocznego w Internecie (w kategorii banki i instytucje finansowe) w konkursie „The Best Annual Report” organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków.

Tegoroczny raport został przygotowany w dwóch wersjach językowych, także w wersji responsywnej (RWD), tak by można było go wygodnie przeglądać na tabletach oraz smartfonach.

Dostępny jest pod linkiem: https://raportroczny2018.pzu.pl/