Szczegóły

04 sierpnia 2022

Dobra Drużyna PZU na turnieju w Kozerkach

Pierwsi beneficjenci tegorocznego programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU otrzymali promesy. Wręczenie ich odbyło się po rozpoczęciu dziecięcego turnieju U-12 SuperSeria. Tenisowe rozgrywki dla dzieci odbywają się równolegle do Memoriału Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich – Polish Open w Centrum Szkoleniowym Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach k. Grodziska Mazowieckiego. Partnerem głównym pierwszego w Polsce turnieju tenisowego rangi ITF W100 jest PZU.

W sobotę  30 lipca uroczyście otwarto kort centralny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Kozerkach i nowe Centrum Szkoleniowe Polskiego Związku Tenisowego. Niewielka miejscowość pod Grodziskiem Mazowieckim od 31 lipca do 7 sierpnia jest najważniejszym ośrodkiem na tenisowej mapie Polski. W tych dniach odbywa się pierwszy w kraju turniej rozgrywany na otwartych kortach twardych i pierwszy w Polsce turniej tenisowy rangi ITF W100. Dyrektorem Sportowym Turnieju jest Agnieszka Radwańska, a partnerem  głównym turnieju zaangażowany w rozwój  polskiego sportu PZU, sponsor główny pierwszej rakiety świata, Igi Świątek. Na kortach w Kozerkach mogliśmy zobaczyć m.in. znane tenisistki Magda Linette, Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa, Weronika Falkowska, Urszula Radwańska, Martyna Kubka i Anna Hertel. Najlepszą zawodniczkę poznamy już 7 sierpnia. Triumfatorka otrzyma czek w wysokości 12 285 dolarów oraz 140 punktów do rankingu WTA.

Największy polski ubezpieczyciel stawia na sport

Dziś w Akademii Tenisa w Kozerkach rozpoczął się także Turniej Memoriałowy U12 SuperSeria, którego zwycięzcę również poznamy w niedzielę 7 sierpnia. Dzięki światowym sukcesom polskich zawodniczek i zawodników tenis ziemny staje się coraz bardziej popularny wśród dzieci. Młodzi zawodnicy chcą zdobywać największe trofea niczym pierwsza rakieta świata Iga Świątek i stawiają pierwsze kroki we współzawodnictwie. O wsparcie ich w dążeniu do realizacji sportowych marzeń, a także o popularyzację aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia dba Dobra Drużyna PZU.

- Dobra Drużyna PZU to wyjątkowy program, który od początku zakładał wspieranie dzieci i młodzieży w uprawianiu sportu oraz skuteczne zachęcenie ich do regularnej aktywności fizycznej. Nasza sportowa drużyna rozrasta się i dołączają do niej kolejne drużyny zarówno z miast, jak i z małych ośrodków. Cieszymy się, że przy aktywnym wsparciu Ministerstwa Aktywów Państwowych możemy budować sportowego ducha wśród młodego pokolenia Polaków – mówi Michał Lutostański, dyrektor biura marketingu w PZU.

Na kortach w Kozerkach nie mogło zabraknąć przedstawicieli największego polskiego ubezpieczyciela, który jest partnerem głównym wydarzenia. Spotkali się oni z pierwszymi beneficjentami programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU. Michał Lutostański, dyrektor biura marketingu wręczył promesy  drużynom z pierwszych czterech drużyn sportowych: Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego i Klubu Sportowego Lechia z Zielonej Góry, Wyrzyskiego Ludowego Klubu Sportowego Łobzonka Wyrzysk oraz Klubowi Sportowemu Górnik Bytom. W sumie dofinansowanie organizacji zajęć, obozów, turniejów oraz zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży otrzymają 352 podmioty, prowadzące zajęcia w 43 dyscyplinach sportowych. Lista wszystkich beneficjentów dostępna jest na stronie internetowej https://www.pzu.pl/dobra-druzyna. Powiększona o nowych członków Dobra Drużyna PZU liczy już 70 000 dzieci i młodzieży.