Szczegóły

26 października 2020

Bezpieczny samochód z PZU Auto AC

Kluczyki zatrzaśnięte w aucie lub pusty bak na środku autostrady? Uszkodzenie przez dzikie zwierzę czy trąbę powietrzną? Odkurzacz, który w wyniku domowej awantury ląduje na dachu prawidłowo zaparkowanego samochodu? To wszystko prawdziwe historie. Wielu zdarzeń nawet najbardziej doświadczony kierowca nie jest w stanie przewidzieć, dlatego tak ważna jest polisa autocasco. Według danych KNF, w I połowie 2020 roku czynnych polis AC było w Polsce nieco ponad 7 milionów – co oznacza, że około 28 proc. pojazdów w Polsce posiadało autocasco. Z kampanią marketingową AC rusza właśnie PZU. Ubezpieczenie PZU Auto to nie tylko kompleksowa ochrona samochodu, ale także wiele pomocnych usług assistance.

PZU Auto AC zapewnia ochronę na wypadek kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia samochodu. Ubezpieczenie warto rozszerzyć o dodatkowe opcje – takie jak Pomoc w Drodze czy Asystent Zdrowotny. Dzięki nim mamy wsparcie w różnego rodzaju sytuacjach życiowych - od holowania auta, poprzez organizację pojazdu zastępczego czy rezerwację noclegu, aż po pomoc w powrocie do zdrowia po wypadku - badania diagnostyczne, leczenie i rehabilitację w prywatnych placówkach medycznych w całej Polsce.

Ubezpieczenie PZU Auto AC to przede wszystkim zabezpieczenie pojazdu przed wypadkiem czy kradzieżą, ale także dodatkowo wiele przydatnych dla kierowcy usług. Jesteśmy gotowi na każdą, nawet najbardziej nietypową, sytuację. Konsultanci PZU są do dyspozycji całą dobę, przez siedem dni w tygodniu  – mówi Tomasz Piekarski, dyrektor ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w PZU.

Polisa AC może zostać rozszerzona też o opcję Auto Non Stop, dzięki której w razie kolizji PZU zapewni  samochód zastępczy dla ubezpieczonego, a uszkodzony pojazd przewiezie do warsztatu.

Z polisą PZU Auto AC kierowca ma zapewniony spokój, niezależnie od tego, co spotka go na drodze czy parkingu. Znamy przypadek, kiedy auto zostało uszkodzone przez odkurzacz, wyrzucony z balkonu podczas rodzinnej sprzeczki.  Nawet jeżeli nasz samochód zniszczy deszcz meteorytów, jak to miało miejsce w Rosji kilka lat temu, zapewniamy ochronę ubezpieczeniową i wypłatę odszkodowania – podkreśla Tomasz Piekarski.

Ubezpieczenie PZU Auto AC oraz każde z dostępnych rozszerzeń można w wygodny, bezpieczny i całkowicie zdalny sposób kupić za pośrednictwem serwisu mojePZU  - najbardziej rozbudowanej internetowej platformy na rynku finansowo-zdrowotnym, a także poprzez infolinię, u jednego z 5500 agentów lub w 400 oddziałach PZU w całej Polsce.

26 października PZU rozpoczął nową kampanią marketingową promującą ubezpieczenia komunikacyjne. Szczególny nacisk ubezpieczyciel kładzie w niej na benefity, jakie ma w swojej ofercie wraz z ubezpieczeniami OC i AC. Kampania potrwa do 26 stycznia 2021 r. Kreacje przeznaczone do emisji w internecie i social mediach przygotował zespół wewnętrzny PZU, podobnie jak kreację spotu radiowego, którego produkcją zajął się Focus Media Group. Za planowanie i zakup mediów odpowiedzialny był dom mediowy Sigma BIS. Kampanii towarzyszyć będą działania PR oraz komunikacja w kanałach mediów społecznościowych Grupy PZU.