Szczegóły

26 lipca 2022

2,5 miliona złotych dla dzieci z Ukrainy. Znakomity wynik charytatywnego meczu „Iga Świątek i przyjaciele”

W krakowskiej TAURON Arenie odbył się mecz charytatywny „Iga Świątek i przyjaciele dla Ukrainy”, którego celem było zebranie środków na pomoc dzieciom i nastolatkom dotkniętym wojną w Ukrainie. Podczas wydarzenia zebrano aż 2,5 miliona złotych. Sponsorem głównym meczu był PZU, który od początku wojny w Ukrainie angażuje się w pomoc.

– Bardzo doceniamy zaangażowanie Igi Świątek w pomoc dotkniętej wojną Ukrainie i jej wyrazy solidarności z ofiarami rosyjskiej agresji. Jesteśmy dumni z tego, że najlepsza tenisistka, której głównym sponsorem i ubezpieczycielem jest PZU, wykorzystuje swoją światową pozycję i autorytet do realizowania ważnych projektów charytatywnych. Wspieranie Ukrainy jest bardzo istotne także dla całej Grupy PZU, która już od przeszło czterech miesięcy pomaga zarówno pracownikom PZU z Ukrainy, jak również pozostałym obywatelom zaatakowanego sąsiada – mówiła dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU. 

Pojedynek gwiazd tenisa

W meczu mikstowym przeciwko sobie zagrali Iga Świątek wraz z Martynem Pawelskim oraz Agnieszka Radwańska z Serhijem Stachowskim. W tym pojedynku zwyciężyli Iga i Martyn. W pokazowym secie singla między dwiema najlepszymi polskimi tenisistkami górą była Agnieszka Radwańska, wygrywając z Igą 6:4. Mecz sędziowała Elina Svitolina – najlepsza ukraińska tenisistka. Gościem specjalnym wydarzenia był ukraiński piłkarz Andrij Szewczenko, który jest ambasadorem United24 – oficjalnego funduszu pomocowego Ukrainy. 

Od początku wybuchu wojny moja motywacja do organizacji tego wydarzenia była wciąż tak samo wysoka. Wiem, że pamięć społeczna jest krótka, dlatego chcieliśmy zrealizować ten pomysł, aby przypomnieć światu, że wojna w Ukrainie się nie skończyła. Mieliśmy na to niecałe cztery miesiące, więc jestem tym bardziej wdzięczna, że to zrobiliśmy. Widząc TAURON Arenę pełną kibiców, którzy tak dobrze się bawili, i patrząc na zaangażowanie zawodników, byłam bardzo wzruszona. Myślę, że wykonaliśmy zadanie wspólnej pomocy przez tenis i pokazaliśmy, jak wielką społeczną siłę ma sport - mówi Iga Świątek, podsumowując event „Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy”.

Mecz charytatywny „Iga Świątek i przyjaciele dla Ukrainy” odbył się, by zwrócić uwagę na trwającą w Ukrainie wojnę. Zebrano 2,5 miliona złotych. Środki, za pośrednictwem trzech organizacji: United 24, Fundacji Eliny Svitoliny oraz UNICEF Polska, trafią do dzieci i młodzieży w Ukrainie.

PZU niesie pomoc obywatelom Ukrainy

Sponsorem głównym meczu charytatywnego „Iga Świątek i przyjaciele dla Ukrainy” był PZU, główny sponsor Igi Świątek. Ubezpieczyciel od początku konfliktu w Ukrainie angażuje się w pomoc obywatelom tego kraju. W pierwszych dniach wojny PZU zainicjował bezprecedensową akcję dla uchodźców z Ukrainy, którzy przybywali do Polski samochodami zarejestrowanymi w ich kraju, a nie mieli wykupionego wcześniej u siebie ubezpieczenia Zielonej Karty. Konsekwencje finansowe braku obowiązkowego OC, gdyby uchodźca spowodował wypadek w Polsce, byłyby dla niego wielkim obciążeniem. Od 28 lutego do 24 kwietnia br. PZU udostępniał Ukraińcom ponad 54 tysiące 30-dniowych polis OC granicznego, za które nie musieli płacić. Grupa zorganizowała także pomoc rzeczową, darmowy dostęp do placówek PZU Zdrowie świadczących usługi w ramach NFZ oraz wsparcie dla rodzin pracowników PZU z Ukrainy. 

Załączniki

fot._K._Obidzinski_Event_Factory.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 890,2kB

Pobierz plik