Szczegóły

25 kwietnia 2019

Już za trzy dni rusza 18. PZU Cracovia Maraton

28 kwietnia wystartuje 18. PZU Cracovia Maraton – jeden z największych i najpopularniejszych biegów w Polsce. Ostatni weekend kwietnia będzie dla biegaczy prawdziwym świętem, bo poza maratonem odbędą się także mniejsze biegi towarzyszące głównemu wydarzeniu.

PZU aktywnie angażuje się w organizację krakowskich biegów, współpracując z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie już od 2015 r. Także w tym roku spółka jest sponsorem tytularnym 18. PZU Cracovia Maratonu.

– Idea zdrowego stylu życia jest blisko związana z wartościami PZU. Zależy nam na promowaniu biegów. Zachęcamy w ten sposób do dbania o własną kondycję. Cieszymy się, że z roku na rok rośnie świadomość Polaków dotycząca wpływu sportu na zdrowie mówi Joanna Gorczyca, dyrektor ds. prewencji i CSR w PZU.

W niedzielę, 28 kwietnia o godzinie 9:00 kilka tysięcy biegaczy stanie na starcie 18. PZU Cracovia Maratonu – zaliczanego do Korony Maratonów Polskich. Dotychczas na bieg zapisało się ponad 6 100 uczestników. Do pokonania będą mieli trasę 42,195 km, która zgodnie z hasłem tegorocznej edycji „z historią w tle”, będzie wiodła przez piękne krajobrazy, obok wielu krakowskich zabytków. Start i meta tak jak w minionym roku będą zlokalizowane na Rynku Głównym.

Dwudniowe zmagania to nie tylko maraton. Podczas ostatniego weekendu kwietnia krótkodystansowcy mogą spróbować swoich sił w biegach towarzyszących. W sobotę będą to m.in. Cracovia Maraton na rolkach czy Mini Mini Cracovia Maraton.  

PZU dla uczestników 

Z myślą o biegaczach PZU przygotował kilka atrakcji. Jedną z nich będzie możliwość otrzymania bezpłatnych zdjęć zrobionych w systemie Pic2Go. Każdy zawodnik, który się zarejestruje, dostanie pamiątkowe zdjęcia z maratonu, które będzie mógł opublikować na swoich kontach społecznościowych od razu po przekroczeniu mety. Zawodnicy i kibice będą mogli także zrobić sobie zdjęcia gif3D. Spółka przygotowała niespodzianki także dla dzieci.

– Już od czwartku w Biurze Zawodów umożliwiamy skorzystanie z porad dietetyków i trenerów personalnych. Natomiast w dniu biegów wszystkich zawodników wraz z ich bliskimi zapraszamy do odwiedzenia strefy PZU w miasteczku – mówi Joanna Gorczyca.

18. PZU Cracovia Maraton jest biegiem, który rozpoczyna tzw. Królewską Triadę Biegową. Poza maratonem w jej skład wchodzi 13. PZU Bieg Trzech Kopców i 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. PZU zaangażował się w organizację wszystkich wspomnianych biegów jako sponsor tytularny.

Załączniki

Krolewska_Triada_Biegowa.png

Typ: zdjęcie

Rozmiar 2,2MB

Pobierz plik

Krolewska_Triada_Biegowa_2.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 219,8kB

Pobierz plik