Biuro prasowe

PZU Zdrowie przejmuje spółkę Artimed z Kielc

powrót do listy
21.12.2016

PZU Zdrowie dokonuje kolejnej akwizycji. Przejmuje lokalnego lidera ochrony zdrowia z Kielc. Nabywa 100% udziałów w spółce Artimed NZOZ Sp. z o.o. Kielecki Artimed prowadzi działalność w trzech placówkach.

W ścisłym centrum miasta znajduje się największa, pełnoprofilowa przychodnia z lekarzami wielu specjalizacji, rehabilitacją medycyną sportową oraz pracy. Ofertę uzupełniają dwie placówki z lekarzami rodzinnymi. Atutem firmy są znane w całym mieście dyżury chirurgiczne, ortopedyczne oraz okulistyczne.

- Artimed to klasyczny przykład firmy założonej i z sukcesem prowadzonej przez lekarzy. Z jednej strony, osiągnęła sporą skalę pod kątem wielkości obrotów i świadczonych usług. Z drugiej, właściciele ciągle mają mnóstwo pomysłów na dalszy rozwój. Barierą są niezbędne kapitały. Współpraca z PZU Zdrowie tworzy solidny fundament do dalszej, wspólnej ekspansji w województwie świętokrzyskim – powiedział Arkadiusz Hajduk, członek zarządu PZU Zdrowie, odpowiedzialny za akwizycje oraz nadzór nad siecią placówek własnych.

Nabycie Artimed, a miesiąc wcześniej sieci w Radomiu, jest elementem ogłoszonej Strategii PZU do 2020 r. Zaplanowano w niej wzrost przychodów PZU Zdrowie z 260 mln zł w 2015 r. do 1 mld zł w 2020 r. Na wydatki akwizycyjne w sektorze ochrony zdrowia Grupa PZU zamierza przeznaczyć ok. 330 mln zł.

- Końcówka roku była niezwykle intensywna, ale bardzo udana. Zaledwie trzy tygodnie temu przejęliśmy sieć Polmedic w Radomiu. Kolejny rok będzie kontynuacją procesu akwizycji, rozwojem posiadanej już sieci placówek, oferty ubezpieczeń zdrowotnych oraz wprowadzaniem nowych koncepcji, w tym otwieraniem placówek własnych – dodał Paweł Kacprzyk, prezes zarządu PZU Zdrowie.