Biuro prasowe

PZU na forum CYBERSEC

powrót do listy
22.09.2016

Silna reprezentacja PZU na konferencji w Krakowie. Największy polski ubezpieczyciel na rozpoczynającym się w poniedziałek 26 września II Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC będzie dyskutował, jak sprostać wyzwaniom dokonującej się właśnie tzw. czwartej rewolucji przemysłowej.

Wśród ponad 600 uczestników z 20 krajów i 120 prelegentów przedstawiciele PZU będą prezentować zagadnienia dotyczące tworzenia w Polsce ekosystemu sprzyjającego środowisku startupów poprzez projekt Witelo, ryzyk związanych z cyberprzestępczością w przedsiębiorstwach, funkcjonowania rynku cyberpolis, a także ochrony systemów sterowania przemysłowego. Celem uczestników CYBERSEC będzie wypracowanie strategicznych rekomendacji dla wzmocnienia cyberbezpieczeństwa.

Witelo, poprzez fundusze Venture Capital (VC), ma wspierać realizację innowacyjnych projektów od wczesnej fazy ich rozwoju do czasu osiągnięcia zdolności operacyjnych i ekspansji biznesowej. Z jednej strony wiąże się to ze stworzeniem w Polsce centrów rozwoju innowacyjnych technologii, przy pomocy których startupy będą mogły działać globalnie, a z drugiej z inwestycjami w najlepsze VC, które poprzez swoje działania wesprą te huby. PZU wspiera Konferencję CYBERSEC i Instytut Kościuszki w dążeniu do stworzenia z Krakowa ośrodka kojarzonego z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie cyberbezpieczeństwa. Dlatego projekt Witelo został partnerem CYBERSEC Start-Up Days.

Rośnie też znaczenie, istotność oraz świadomość ryzyk związanych z cyberprzestępczością w przedsiębiorstwach. Firmom coraz trudniej nadążyć z implementacją zabezpieczeń zarówno technologicznych jak i procesowych, podczas gdy cyberprzestępcy oferują usługowy model przeprowadzenia ataków. Oznacza to, że bariera technologiczna dla podejmowania wrogich działań w cyberprzestrzeni zaczyna zanikać. Jak odpowiedzieć na to zagrożenie? Czy jest w nim szansa biznesowa? Jak wnieść wartość dodaną z implementowanych zabezpieczeń – o tym opowiedzą eksperci PZU na panelu „Walka z cyberprzestępczością”

W związku z planowanym wdrożeniem nowych uregulowań prawnych wynikających z art. 31 i 32 - naruszenia zasad ochrony danych osobowych  - Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 kwietnia 2016 r. PZU zainicjowało nowy projekt wprowadzenia kompleksowej ochrony swoich klientów przed atakami cyber.