Szczegóły

19 kwietnia 2016

DOZ Maraton Łódź z PZU coraz popularniejszy

Łódzki maraton z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. W niedzielnej imprezie, łącznie z biegiem na 10 km, udział wzięło blisko 4,5 tys. biegaczy. To rekordowa frekwencja.

Cieszy nas przede wszystkim to, że Polacy coraz chętniej uczestniczą w biegach masowych, to świadczy o zmianie ich trybu życia - powiedziała Dorota Macieja, dyrektor ds. sponsoringu i prewencji w PZU.

Wśród mężczyzn triumfował Abraw Misganaw z Etiopi, który pokonał trasę w czasie 2:13:24. Najszybszą kobietą okazała się Jemutai Mutgaa Racheal z Kenii z czasem 2:31:41. Drugie i trzecie miejsce wśród mężczyzn zajęli reprezentanci Kenii Melly Rogers Kipchirchir (02:13:45) oraz Mutai Kipkemei (02:14:15).

Wśród kobiet srebrny medal wywalczyła zawodniczka z Polski, Agnieszka Mierzejewska, która drugi raz w karierze została Mistrzynią Polski w maratonie, kończąc bieg w czasie 02:32:04. Medal brązowy wywalczyła zaś Ivanova Nastassia z Białorusi, która linię mety przekroczyła z czasem 02:34:47.

Tradycyjnie już w strefie PZU „Podziel się kilometrem” na zawodników, ich rodziny i kibiców czekały różnorodne sprzęty treningowe. Łącznie „wybiegano” na nich 2235 km. Ponieważ za każdy kilometr PZU wypłaca 10 zł (zasada działania akcji „PsK”), aż 22350 złotych, zostanie przekazanych do czterech fundacji: Towarzystwu Pomocy im. Św. Brata Alberta, Fundacji Iskierka, Fundacji "Dom w Łodzi" i SOS Wioskom Dziecięcym.