Szczegóły

05 kwietnia 2016

Kilkanaście tysięcy osób pobiegło w 11. PZU Półmaratonie Warszawskim

We wczorajszym PZU Półmaratonie Warszawskim, udział wzięło blisko 13 tys. biegaczy. Trasę wiodącą przez obie strony Wisły najszybciej przebiegli Kenijczycy. Zawodnicy z tego kraju zajęli pierwsze miejsca zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet.

Rywalizacja w czołówce 11. PZU PMW była bardzo zacięta. Najlepszy wśród panów był Daniel Muimbi Muteti. Pokonał on trasę 21,097 km w czasie 1:02:14. Zaledwie 7 sekund później na metę przybiegł Justyn Kiptoo Kanda, o sekundę wyprzedzając Etiopczyka Abrarawa Misganawę. Wśród pań tryumfowała rodaczka zwycięzcy – Perendis Lekapana z czasem 1:10:41.

Drugie miejsce w rywalizacji kobiet zdobyła Alice Mogire, która przybiegła na metę z wynikiem 1:13:15, a brąz wywalczyła Litwinka, Rasa Drazdauskaite (1:13:22).

Wśród Polaków najlepsi byli z kolei Szymon Kulka (ULKS Lipinki) z czasem 1:04.18, który zajął 8. miejsce oraz Angelika Mach (AZS UMCS) z wynikiem 1:16:22, która uplasowała się na 9. pozycji.

Najbardziej cieszy nas fakt, że jest to impreza, która łączy pokolenia. Wśród biegaczy byli i ludzie bardzo młodzi, i emeryci. Startowali rodzice z dziećmi, grupy znajomych, drużyny z firm. Nie zawsze wynik jest najważniejszy, liczy się  hart ducha, konsekwencja, treningi poprzedzające start – uważa Dorota Macieja, dyrektor ds. Sponsoring i Prewencji w PZU.

Na trasie nie zabrakło kibiców, gorąco dopingujących zawodników. W strefie PZU tradycyjnie już mogli wziąć udział w akcji „Podziel się kilometrem”. Jej uczestnicy przebiegli wczoraj aż 1612 km, dzięki czemu ubezpieczyciel kwotą 16120 złotych wesprze konto fundacji Synapsis.